ChrzanówCzas wolnyŚwięta

W tym roku tradycja została zachowana. Orszak Trzech króli przeszedł ulicami Chrzanowa.

W tym roku tradycja została zachowana. Orszak Trzech króli przeszedł ulicami Chrzanowa.
Na uczestników czekało wiele dodatkowych atrakcji.

6 stycznia obchodzimy święto Trzech Króli. W tym dniu wiele miast organizuje orszaki Trzech Króli, które upamiętniają Objawienie Pańskie. Po rocznej przerwie udało się zorganizować uroczystości na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie.

(fot. ze zbiorów własnych)

Tradycyjne Orszaki

W tym roku na mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego czekało sporo radości. Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Oprócz tego było wspólne kolędowanie oraz złożenie życzeń przez władze miasta.

Najmłodsi goście mogli poczuć się jak Trzej Królowie. Specjalnie dla nich rozdawano kolorowe korony z papieru. W uroczystości brało udział wiele osób. Wyjątkową atmosferę wprowadziły schole z okolicznych kościołów. Dzięki nim zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy.

(fot. ze zbiorów własnych)

3 Orszaki, które wyruszyły z różnych miejsc: z Rospontowej, Kątów i osiedla Południe, spotkały się na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie. Tam czekało na nich sporo osób, a także całe rodziny z dziećmi. W roli Trzech Królów wystąpili: Franciszek Marchaj, Jan Patejko oraz Ryszard Sobieraj. Tak jak nakazuje tradycja, trzej Mędrcy złożyli dzieciątku dary: mirę, kadziło i złoto. Świętą rodzinę doskonale przedstawili Szymon i Karolina Arkitowie z Libiąża, wraz z ich 8-miesięczną córką.

(fot. ze zbiorów własnych)

Podziękowania dla Gości

Uczestnicy usłyszeli niezwykłe podziękowania od samego dziekana ks. Romana Sławieńskiego oraz wiceburmistrz Jolanty Zubik. Pani wiceburmistrz przekazała też życzenia na nowy rok od burmistrza Roberta Maciaszka.

Udostępnij

Dodaj komentarz