ChrzanówCzas wolnyPodróże

W długi weekend warto postawić na aktywny wypoczynek.

W długi weekend warto postawić na aktywny wypoczynek.
Pod koniec tygodnia większość z nas ma trochę więcej wolnego czasu. Proponujemy spacer w okolicach pięknych chrzanowskich stawów ,,Groble”.

Teren ten jest położony w kompleksie leśnym na terenie miasta Chrzanów. Jest to zespół stawów, które należą do nadleśnictwa Chrzanów.

(fot. ze zbiorów własnych)

Stawy Groble

Obszar stawów jest malowniczy pod każdym względem. O każdej porze roku można podziwiać piękny widok na stawy. Spacer na tym ternie na pewno będzie ciekawą alternatywą na długi weekend. Zimą wygląda on zupełnie inaczej niż latem. W lecie bujna roślinność zachwyca swoim wyglądem. W zimie jest tutaj troszkę inaczej.m Zamarznięty akwen Groble pokrywa śnieg.

Jest to przede wszystkim jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów. Często spotyka się tutaj także rowerzystów i biegaczy. Nic więc dziwnego, skoro teren ten jest niezwykle zjawiskowy. Akwenem Groble zarządza Koło nr 10 w Chrzanowie, Polskiego Związku Wędkarskiego. Do tego obszaru przynależy również leśniczówka ,,Osada Leśna Grobla”, która wchodzi w skład Nadleśnictwa Chrzanów, a także ośrodek Rekreacyjny Karmelitów Bosych z Czernej, znajdujący się nad stawem Szymalówka.

(fot. ze zbiorów własnych)

Pomysł na aktywny wypoczynek

Wspólny spacer to prawdziwa przygoda i frajda dla najmłodszych. Opłaca się więc wybrać z całą rodziną i spędzić ten czas razem. Na co dzień mamy nie wiele czasu. Codzienne obowiązki, praca przytłaczają nas. Dlatego też w trakcie długiego weekendu można pomyśleć o wspólnym wypoczynku. Dzięki temu mamy sporo możliwości dla kreatywnego zajęcia.

Oczywistym argumentem na tego rodzaju odpoczynek jest przede wszystkim dbanie o nasz organizm. Ruch to samo zdrowie. Zdecydowanie warto przytoczyć znany nam wszystkim cytat: ,,W zdrowym ciele-zdrowy duch”.

Udostępnij

Jeden komentarz

Dodaj komentarz