ChrzanówPowiat chrzanowski

Mieszkańcy os. Młodości w Chrzanowie walczą zamianę planów dotyczących zabudowy “małych błoni”

Mieszkańcy os. Młodości w Chrzanowie walczą zamianę planów dotyczących zabudowy “małych błoni”
Do urzędu Miejskiego w Chrzanowie w ubiegłym roku wpłynęło wile petycji, od mieszkańców osiedla i wspólnot mieszkaniowych z prośbą o niezabudowanie małych błoni.

O sprawie

Gmina za pośrednictwem Towarzystwa Budownictwa Społecznego chce w miejscu, gdzie obecnie znajduje się zielony skwer, postawić budynek, w którym będzie mogło zamieszkać 40 rodzin. Mieszkańcy osiedla nie chcą się zgodzić na zabudowę tego miejsca, argumentując, że zabudowa zablokuje korytarze powietrzne i zaburzy warunki hydrologiczne, co może narazić okoliczne budynki na podtopienia.

Osiedle Młodości w Chrzanowie

Pomimo napływających wniosków, ze strony mieszkańców oraz wspólnot mieszkaniowych, o przeniesienie planów budowy, radni nie przyjmują ich do wiadomości, tym samym odrzucając je. Radni podają, że owe wnioski są bezzasadne.

Co na to Burmistrz Chrzanowa?

Burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek broni planów budowy i stara się przekonać mieszkańców, że postawienie budynku w tym miejscu przyczyni się do o realizacji podstawowych celów zrównoważonego rozwoju, takich jak zmniejszenie zużycia energii, mniejsza emisja zanieczyszczeń i mniejsze natężenie hałasu.

Mieszkańcy nie zniechęcają się

3 stycznia tego roku do Urzędu Gminy, napłynęły nowe petycje, tym razem powołujące się na obietnicę Gminy, dotyczącą przeznaczenia terenu pod budowę kieszonkowego parku.

Obietnica ta została złożona wraz z uwzględnieniem planów z początku ubiegłego roku. Oficjalnie wiadomo, że został wybrany wykonawca dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla trzech takich parków w mieście.

Cała sytuacja ma dwie strony, urzędnicy podkreślają, że brak nowych mieszkań będzie hamulcem dla rozwoju Chrzanowa, natomiast mieszkańcy, chcą, aby we wskazanym miejscu, zgodnie z planem, powstał park dla upamiętnienia “Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” i nosił imię Walerii i Józefa Trębaczów, co byłoby spełnieniem marzeń najmłodszej córki państwa Trębaczów, Kazimiery.

Miejsce to służyłoby lokalnej społeczności i było polem do inicjatyw obywatelskich.

podkreśla Andrzej Palian

A Wy co myślicie o całej sprawie? Czy mieszkańcy mają szansę w walce o zielony skwer?

Udostępnij

Jeden komentarz

  1. Powiem szczerze nie obchodzi mnie z kim Widzew przegral. Jest frustracja, my naprawde chcemy, nie wiem czy byla bramka, wisla oczywicie gratuluje swietnej postawy sedzia nei musi pomagac widzi faule ja nie wiem c oja mam z renkami robic nastepnym razem se gdzies je wsdadze, nie moze tak byc sendzia faule z kapeulsza gwizdze buntownik pelnda loduwka jedzneia na caly miesionc do konca stycnia

Dodaj komentarz