ChrzanówCzas wolnyKultura

“Na patriotycznie i Jazzowo” widowiskowy koncert już wkrótce!

“Na patriotycznie i Jazzowo” widowiskowy koncert już wkrótce!

W najbliższą sobotę w sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbędzie się niezwykłe wydarzenie kulturalne, na które zaprasza serdecznie Burmistrz miasta Chrzanowa Robert Maciaszek. W ramach nadchodzących obchodów Narodowego Święta Niepodległości zagra Orkiestra Wojskowa z Bytomia.

Koncert pod hasłem ,, Na patriotycznie i Jazzowo” umili nam popołudniowe chwile, spędzone przy wspaniałej muzyce. Nie można więc przegapić tego wydarzenia. Orkiestra przygotowała dla nas muzykę okresu międzywojennego, standardy jazzowe oraz utwory największych polskich artystów.

Orkiestra Wojskowa z Bytomia

Orkiestra została założona 5 listopada 2002 roku w oparciu o rozporządzenie Dowódcy Wojsk Lotniczych. W skład zespołu wchodzą młodzi, utalentowani muzycy – żołnierze. Przede wszystkim są to absolwenci dawnego Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku, a także studenci Akademii Muzycznych w kraju i za granicą. Orkiestra odnosi wiele sukcesów, została m.in laureatem festiwalu Orkiestr Wojskowych w 2009 r. w Giżycku, ale to nie jedyna ich nagroda. Kolejnym osiągnięciem było zdobycie nagrody, w ramach przeglądu Orkiestr Wojskowych w Świeradowie-Zdroju w 2013 r. Zespół jest zlokalizowany przy 34 Dywizjonie Rakietowym Obrony Powietrznej w Bytomiu. Aktualnie należy do niej dwudziestu dziewięciu żołnierzy.

Muzyką można czarować. Piękne dźwięki profesjonalnej Orkiestry Wojskowej

Zdolni muzycy potrafią zachwycić już od pierwszych dźwięków utworu, dodatkowo wykonując pokazy musztr paradnych. Orkiestry Wojskowe mają w sobie coś wyjątkowego. Przepiękne, patriotyczne piosenki wykonują wspaniali artyści. Będzie to rewelacyjny czas, spędzony w gronie najbliższych, który na zawsze zapadnie w pamięci.

Orkiestrę poprowadzi kapelmistrz kapitan Krystian Siwek. Głównym solistą jest Bartosz Listwan (Jaśkowski) wokalista, pedagog, kompozytor i autor tekstów. Absolwent wokalistyki Jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, oczaruje nas swoim wspaniałym głosem. Ten młody utalentowany muzyk rozbudzi w nas niespotykane emocje. Aranżacje muzyczne wszystkich utworów zapadną w ucho na długo. Cały występ to ciekawe interesujące przedstawienie, które ukaże nam muzyczną przygodę. Tym bardziej warto skorzystać z takiej propozycji.

Udostępnij

Dodaj komentarz