ChrzanówCzas wolnyNauka

Warsztaty tanga argentyńskiego od podstaw w Chrzanowie.

Warsztaty tanga argentyńskiego od podstaw w Chrzanowie.
MOKISR w Chrzanowie zaprasza na interesujące zajęcia.

Każdy, kto kocha i lubi tańczyć, powinien skorzystać z tej propozycji. Tango argentyńskie to taniec pełen bliskości i emocji. Wymaga bliskiego kontaktu i sporego parkietu. Warsztaty odbędą się 5 lutego, w godzinach od 14. 00 do 17.00 (poziom podstawowy i kontynuacja nauki).

Historia Tanga

Taniec ten powstał na początku XX wieku. Oczywiście jego kolebką jest stolica Argentyny. Tango argentyńskie tańczy się wszędzie: na parkiecie, w salach gimnastycznych, na ulicach lub w parkach. Z pewnością jest to taniec, który rozbudzi w nas uczucie miłości. Elegancki, przepełniony harmonią i wymagający wspólnej więzi między partnerami.

Początkowo tango tańczyli wyłącznie mężczyźni. To dzięki niemu mogli wyrazić swoje emocje-namiętność i zazdrość. Po pewnym czasie stał się tańcem dwóch osób: kobiety i mężczyzny.

W latach 20. i 30. tango podbiło serca ludzi, głównie dzięki imigrantom. To oni wprowadzili go na salony, szukając lepszego życia w Argentynie. Całkowity rozkwit tego tańca nastąpił w latach 80 XX wieku. Obecnie w całej Argentynie znajduje się mnóstwo szkół tańca, które uczą tanga od podstaw. W Polsce tango pojawiło się w 1999 r. Od tego czasu widać wzrost zainteresowań tym tańcem. Do najważniejszych ośrodków należy: Warszawa, Kraków, Trójmiasto oraz Łódź.

(fot. zamieszczona na stronie internetowej poradnikzdrowie.pl)

Tango, czyli kłótnia dwóch kochanków

W tym tańcu bardzo ważną rolę odgrywa kontakt dotykowy. Lepsza tancerka od razu złapie rytm partnera. Potrafi szybciej odczytać jego myśli. Natomiast dobry partner daje poczucie zrozumienia i delikatności. Przekazanie tych właśnie ruchów może odbywać się na różne sposoby. Na pewno należy do nich ruch ramion partnera, który przekazuje kierunek tańca.

Warsztaty w MOKSIR

Zajęcia poprowadzi doskonały instruktor Krzysztof Kardaś. To wspaniały instruktor w Majowej Szkole Tańca w Zabrzu. Ponadto uczy tanga w różnych placówkach w: Chorzowskim Centrum Kultury, Bielszowickim Domu Kultury w Rudzie Śląskiej, w szkole tanga Tanguera w czeskiej Ostrawie.

Warto wybrać się na warsztaty, ponieważ można oderwać się trochę od rzeczywistości i spróbować swoich sił niezwykłej formie ruchu.

Udostępnij

Dodaj komentarz