ChrzanówCzas wolnyKultura

Daj się zaprosić na inspirujące spotkanie do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

Daj się zaprosić na inspirujące spotkanie do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.
Już dzisiaj, 5-tego listopada o godzinie 17 w Sali Sokoła odbędzie się spotkanie poetycko-muzyczne Grupy Twórczej Cumulus. Będziemy mogli zapoznać się z twórczością młodej poetki Antoniny Tosiek z Poznania.

O Antoninie Tosiek kilka słów

Autorka zadebiutowała dzięki swojej książce poetyckiej pt. pt. storytelling, która ukazała się nakładem Biura Literackiego w lutym 2021 roku, w której porusza “[…]świadectwa istot, które – uwikłane w mechanizmy podległości – często głosu nie mają.

Ponadto jest badaczką XX-wiecznej diarystyki ludowej oraz doktorantką w zakładzie antropologii literatury Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na łamach „Czasu Kultury” tworzy autorski cykl o pamiętnikach chłopskich. Wiersze oraz teksty krytyczne o literaturze i teatrze publikowała m.in. w „biBLiotece”, „Piśmie”, „Przekroju”, „Czasie Kultury”, „Małym Formacie” i „Kontencie”.

Autorka posiada nie tylko wielki talent, zdecydowanie jest osobą intrygującą dlatego warto poznać ją osobiście. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie darmowy, organizatorzy proszą o zabranie nakryć twarzy i nosa oraz stosowanie się do panujących obostrzeń związanych z COVID-19.

Udostępnij

Dodaj komentarz