Czas wolnyKulturaTV

Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich w TVP.

Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich w TVP.

Tradycyjnie co roku telewizja TVP transmituje jeden z najlepszych koncertów na świecie.

Koncert Filharmoników Wiedeńskich stał się już tradycją noworoczną. To jeden z najlepszych i najbardziej znanych koncertów, który każdy z nas chciałby usłyszeć na żywo.

Magia koncertu tworzy się przy utworach muzycznych, granych przez cudownych utalentowanych muzyków. Większość z nas kocha muzykę klasyczną. W takim wydaniu jest ona niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

(fot. ze strony internetowej TVP INFO)
Uroczysty występ w sali Musikverein w Wiedniu

Na żywo, prosto ze wspaniałej udekorowanej złotej sali można posłuchać i zanurzyć się w dźwiękach kompozycji rodziny Straussów. Są to zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne aranżacje utworów. To jedyne takie wydarzenie muzyczne, w trackie którego słuchacze nagradzają gromki brawami artystów, podczas koncertu. Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich jest fantastycznym zwyczajem, zadowalającym wielu melomanów tego gatunku muzyki.

Muzyka klasyczna staje się coraz bardziej popularna. Jest sporo osób, które chętnie wybierają się na takie koncerty. Nie każdy z nas może pozwolić sobie na uczestniczenie w tym wydarzeniu. Bilety na ten koncert są zamawiane z rocznym wyprzedzeniem. Cena za bilet jest szokująca-do kilkunastu tysięcy euro. Dzięki telewizji TVP mamy okazję obejrzenia koncertu na żywo w Nowy Rok. W tym roku transmisja odbyła się na kanale TVP Kultura o godz. 11.15. Powtórkę programu można było zobaczyć w sobotę na TVP 2 o 12.00. Koncert ten jest organizowany od 1939 r.

(fot. zamieszczona na stronie internetowej wien.info.pl)

Udostępnij

Dodaj komentarz