Czas wolnyKulturaPowiat chrzanowski

Znów będzie można zobaczyć orszak 3 króli.

Znów będzie można zobaczyć orszak 3 króli.
Już w ten czwartek (6 stycznia), z okazji Objawienia Pańskiego w Chrzanowie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli.

Czym jest Orszak 3 króli?

Są to uliczne jasełka organizowane na ulicach wielu miejscowości w Polsce i na świecie. Orszak polega na przejściu ulicami dzieci i królów, którzy zmierzają do Stajenki, aby pokłonić się Jezusowi. Po dotarciu na miejsce, wszyscy wraz z królami śpiewają kolędy.

Jak orszak będzie wyglądał w naszym powiecie?

W Chrzanowie około godziny 11, czyli po wszystkich mszach świętych orszak przejedzie wraz z wiernymi z parafii Świętej Rodziny, w Kościelcu, na Rospontowej i Kątach na Plac Tysiąclecia i to właśnie tam o godzinie 12:30 oddadzą pokłon Dzieciątku.


W Krzeszowicach również odbędzie się orszak, młodzież z oazy działającej przy parafii św. Marcina wraz z gminą przygotowali ro wydarzenie. Również jak w przypadku Chrzanowa, orszak ruszy po mszach. O g. 11.00 w kościele św. Marcina; o g. 10.30 w Kaplicy ks. Misjonarzy na Nowej Wsi, a także o g. 11.00 w kościele Jana Pawła II w Krzeszowicach. Spotkanie na rynku przewidziano na godzinę 12.00 a tuż po oddaniu hołdu Trzech Króli, zaplanowano wspólne kolędowanie i koncert zespołu Verso

Organizatorzy i duszpasterze zachęcają do wzięcia udziału w tegorocznym Orszaku, naprawdę jest co zobaczyć.

Udostępnij

Dodaj komentarz