Czas wolnyKulturaPowiat chrzanowski

Ciekawe pomysły na spędzanie czasu z dzieckiem w zimie.

Ciekawe pomysły na spędzanie czasu z dzieckiem w zimie.
Gdzie warto się wybrać, aby nasze dzieci uczestniczyły w atrakcyjnych i kreatywnych zajęciach?

Pogoda nie zachęca nas do spędzania aktywnego czasu na dworze. Jednak istnieją takie miejsca, gdzie można wybrać się z naszymi pociechami. Warto skorzystać z miejscowych atrakcji w: domu kultury, bibliotece, czy specjalnych miejscach przeznaczonych do zabaw dla dzieci.

Dom Kultury

Ta placówka przeważnie oferuje bogaty program dla maluchów. Począwszy od wydarzeń kulturalnych: spektakle teatralne, konkursy, koncerty muzyczne, imprezy plenerowe i okolicznościowe. Współpracując z innymi instytucjami kulturowymi, oferta jest bardzo bogata. Oprócz tego organizowane są specjalne zajęcia w sekcjach artystycznych: teatralnej, muzycznej, tanecznej, plastycznej. Dodatkowo w niektórych domach kultury, znajduje się kino. Jest to instytucja, do której warto zawsze przychodzić, zwłaszcza w zimowy, chłodny dzień.

Biblioteka to nie tylko wypożyczalnia książek

Biblioteka jest nie tylko miejscem do obcowania z książką. Organizuje szereg różnorodnych zajęć i warsztatów dla dzieci. Warsztaty: literacko-plastyczne, edukacyjne, spotkania z pisarzami i ilustratorami, lekcje języka angielskiego, kreatywne zajęcia łączące różne formy aktywności. Jest to dobre miejsce do wspólnej zabawy.

Muzeum

Muzeum wszystkim kojarzy się ze zwiedzaniem wystaw. Dzieci często wypowiadają słowa: ,,o nie, nie tylko do Muzeum”. Powinniśmy zachęcać maluchy do korzystania z różnych placówek kulturalnych. Dlatego też Muzea starają się wzbogacić swój program o zróżnicowane wydarzenia. Zarówno dla tych najmłodszych, jak i dla starszych. Organizują zajęcia tematyczne, lekcje związane z historią miasta, aktywne warsztaty.

Pozostałe miejsca, do których warto się wybrać z dzieckiem

W każdym mieście znajdują się specjalne miejsca przeznaczone do zabaw dla dzieci. Kuleczkowo to jedna z takich propozycji. Co więcej, restauracje zachęcają do skorzystania z zajęć gastronomicznych. Często oferują pokazy tzw. live cooking, gotowanie na żywo. Młodzi uczestnicy mają możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem kuchni od wewnątrz. Spróbować ugotować, łatwe danie, pizze, pod okiem doświadczonego kucharza. Na pewno jest to ciekawy pomysł na zorganizowanie imprezy urodzinowej dla naszych pociech.

Jak widać, miejsc aktywnego spędzania czasu w zimie jest bardzo wiele. To nie jedyne propozycje do wspólnej zabawy. Są też miejsca, gdzie nie trzeba płacić za bilet. Pamiętajmy o tym i starajmy się jak najbardziej urozmaicać wolny czas dla naszych dzieci.

Udostępnij

Dodaj komentarz