ChrzanówPolitykaPowiat chrzanowski

Diety radnych rosną. Ile zarobi Burmistrz Robert Maciaszek?

Diety radnych rosną. Ile zarobi Burmistrz Robert Maciaszek?
Podwyżka wynagrodzenia nieunikniona.

Nie dawno pisaliśmy o większych pensjach dla radnych z powiatu chrzanowskiego. Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy, uchwalonej przez rząd. Uchwała ta weszła w życie z dniem 1 listopada 2021 r. Dotyczy ona wynagrodzenia dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

Na wtorkowej sesji oprócz ustalenia konkretnych kwot dla radnych i starosty uzgodniono również zasadnicze wynagrodzenie dla Pana Burmistrza Roberta Maciaszka. Do tej pory wiadomo, że zarabiał on 10 542 zł. Nowelizacja, która weszła z dniem 1 listopada, całkowicie zmienia tę kwotę.

Wynagrodzenie Pana Burmistrza

Składowe pensji dla Pana Burmistrza po podwyżce:

  • 10 430 zł – zasadnicze wynagrodzenie
  • 3 450 zł – dodatek funkcyjny
  • 4164 zł – dodatek specjalny

Łączna kwota to 18 044 zł.

Na sesji, zorganizowanej we wtorek nie powiedziano jednak wszystkiego. Brak informacji na temat dodatku za wieloletnią pracę może zupełnie zmienić wynagrodzenie Pana Burmistrza. Dokładna kwota powinna być podana, zwłaszcza dla mieszkańców.

Wynagrodzenie dla pracownika w 2021

Przepisy Kodeksu pracy, określają minimalną kwotę, jaką zarobi pracownik za swoją pracę. Podstawowa kwota ustalona za sprawą ustawy o minimalnym wynagrodzeniu wynosi 2800 zł brutto, za pół etatu – 1400 zł brutto. Każdy z nas za zarobione pieniądze musi zadbać o rodzinę i zapłacić wszystkie rachunki. W obecnych czasach, gdzie dramatycznie rosną ceny za wszystko, nie ma łatwego życia. Czy zatem wynagrodzenie dla radnych, starosty i Pana Burmistrza faktycznie powinno tak wyglądać?

Udostępnij

Dodaj komentarz