FaktyPodróżeTrzebinia

Uczniowie, członkami koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Uczniowie, członkami koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.
Uczniowie i Nauczycie SP 8 w Trzebini otrzymali legitymacje członkowskie

W jednej z największych szkół w Trzebini pojawił się pomysł na utworzenie kolejnego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Tym razem najmłodsi będą mieli okazję do uczestnictwa w wycieczkach, rajdach i innych imprezach zorganizowanych przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie.

W środę 15 grudnia prezes chrzanowskiego oddziału PTT w Chrzanowie Remigiusz Lichota wręczył uczniom oraz nauczycielom pierwsze legitymacje członkowskie. Pani Sylwia Deja-Badewicz, polonistka została prezesem koła, natomiast na sekretarza wybrano Paulinę Satławę. Stanowisko skarbnika przyjęła Agnieszka Czaplińska.

(fot. zamieszczona na fanpage’u FB SP 8 w Trzebini)

PTT w Chrzanowie

Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Chrzanowie oficjalnie rozpoczęło swoją działalność w 1989 r. Główną formą działalności jest organizowanie i prowadzenie wycieczek górskich, wysokogórskich oraz integracyjnych wycieczek turystyczno-krajoznawczych. Dodatkowo PTT w Chrzanowie stara się realizować spotkania z ciekawymi podróżnikami, pracownikami naukowymi oraz osobami ze świata himalaizmu. To właśnie te prelekcje przybliżają członkom koła, gościom zakres działalności Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Chrzanowie.

Oprócz tego interesującą formą działalności są organizowane Rajdy na Orientację dla Szkolnych Szkół Krajoznawczych oddziału w Chrzanowie, wspólne sadzenie drzew, konkursy wiedzy o górach dla szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z Powiatu Chrzanowskiego.

Dzięki powstaniu koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w szkole podstawowej nr 8 w Trzebini uczniowie będą mogli brać aktywny udział we wszystkich formach zorganizowanych przez PTT w Chrzanowie.

Udostępnij

Dodaj komentarz