ChrzanówCzas wolnyPodróże

Rozpoczęły się zapisy na letni obóz harcerski w Szarym Dworze.

Rozpoczęły się zapisy na letni obóz harcerski w Szarym Dworze.
Hufiec ZHP w Chrzanowie zaprasza do uczestnictwa harcerzy, zuchów oraz osoby niezrzeszone.

Do Lata zostało sporo czasu, jednak chętni na obóz harcerski już mogą się na niego zapisać. Planowane są dwa terminy: od 3 24 lipca oraz od 24 lipca do 14 sierpnia. Obozy harcerskie to wspaniała sprawa i niezwykła przygoda. Każdy, kto nie był na takim obozie, ma okazję poznać fantastyczne przeżycia, które później zostają na długo w pamięci.

(obóz harcerski w Szarym Dworze, fot. zamieszczona na fanpage’u Hufca ZHP Chrzanów)

Czym jest obóz harcerski?

To ciekawa propozycja wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W dużej mierze skoncentrowana na kontakcie z naturą i zdobywaniu nowych umiejętności oraz poznawaniu wielu osób. Jest to wyjazd zorganizowanej grupy harcerzy, drużyny przeważnie na okres od 14 do 26 dni. Jak zatem wygląda taki obóz?

Obóz harcerski pomaga oderwać się od rzeczywistości. Codzienne obowiązki, które trzeba wykonać, stają się dobrą metodą wychowawczą dla młodych ludzi.

Letnia baza obozowa Hufca ZHP w Chrzanowie

Zlokalizowana jest na Pojezierzu Kaszubskim, w strefie ochronnej Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Dokładna miejscowość to Szary Dwór, będący osadą kaszubską w Polsce. Szary Dwór znajduje się w województwie pomorskim. Do bazy obozowej należy infrastruktura, wykorzystywana do planowania letniego wypoczynku, dla maksymalnie 200 osób. Można tutaj ustawić około 50 namiotów. Głowna polana to obszar, do którego wlicza się przede wszystkim: kilka podobozów, segment dla zuchów, boisko do siatkówki, mini piłki nożnej, zaplecze kuchenno- magazynowe, a także węzeł sanitarny.

Uczestnicy obozu mogą skorzystać z wyżywienia na miejscu (4 posiłki zagwarantowane), wycieczek autokarowych, rowerowych, opieki instruktorów. Ponadto na terenie obozu działa opieka medyczna: lekarz pielęgniarka.

Nieodłączne elementy obozu harcerskiego

Na pewno istotne znaczenie ma tutaj wieczorna zabawa przy ognisku. Wspólne śpiewanie piosenek harcerskich łączy wszystkich. To właśnie ta forma ma niezwykłą moc. Zmienia na zawsze ludzkie serca. Duże znaczenie ma też system zastępowy-praca w zastępach uczy współpracy, wzajemnego zrozumienia. Każdy z nas jest inny, lecz jednak trzeba wspólnie nauczyć się rozwiązywać problemy.

Zdobywanie nowych umiejętności to kolejny element, który występuje na obozie harcerskim. Sprawności harcerskie odgrywają dużą rolę. Istnieje wiele technik harcerski, które później na pewno przydają się w życiu. Ponadto poznawanie innych osób oraz zawieranie przyjaźni.

Obóz harcerski to doskonały pomysł dla dzieci i młodzieży na wakacje. Jest to pewna metoda wychowania, która z pewnością przyczyni się do kształtowania rozwoju naszych pociech.

Aktualnie na obóz można zapisać się telefoniczne, dzwoniąc pod numer 32 623 33 15. Zapisy są możliwe w godzinach dyżuru hufca. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie chrzanowskiego hufca:

https://www.chrzanow.zhp.pl/

Udostępnij

Dodaj komentarz