Czas wolnyPowiat chrzanowskiZdrowie i uroda

Najprostszy sposób na detox organizmu to zielona herbata.

Najprostszy sposób na detox organizmu to zielona herbata.
Nowy rok to nowe postanowienia. Większość z nas chce przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie. Podpowiadamy łatwy sposób na oczyszczanie organizmu.

Najprostszym i najłatwiejszym sposobem jest wypicie naparu z herbaty zielonej. Oczywiście wcześniej dobrze przygotowanej. Herbata zielona jest znana na całym świecie. Można szybko i łatwo ją przygotować. Wystarczy zaparzyć w odpowiednim dzbanku.

Zalety picia zielonej herbaty.

Zielona herbata niewątpliwie wpływa na nasze zdrowie. Oprócz witamin: A,B,B2,C,E i K, zawiera również składniki odżywcze przykładowo: wapń, cynk, potas, fluor, sód. Dodatkowym autem wypicia tego leczniczego napoju jest spalanie tkanki tłuszczowej. Istotnym szczegółem dla tych, którzy chcą zadbać o sylwetkę, jest na pewno to, że zmniejsza apetyt.

Napar przygotowany z zielonej herbaty ma wiele innych zalet. Można tutaj wymienić sporo plusów, takich jak: przyspieszenie utleniania tłuszczów, wpływ na pracę wątroby. Wątroba bez wątpienia jest kluczowym organem, który odpowiada na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego też warto zadbać o siebie.

Innymi plusami napicia się herbaty zielonej są dodatkowo: ochrona przed próchnicą, wzmocnienie szkliwa zębów, zwiększenie odporności. Zawiera także teinę, odpowiednik kofeiny, który wpływa na pobudzenie.

Jak widać, istnieje mnóstwo zalet z picia zielonej herbaty. Interesując się nią bardziej, można pogłębić swoją wiedzę na temat sposobów przygotowania. Perfekcyjne parzenie wymaga jednak wiedzy na jej temat.

Odpowiednie sposoby przygotowania

Zieloną herbatę warto parzyć w cieplejszej filiżance. Wygrzany kubek lub dzbanek zachowa ciepło napoju na dłużej. Stosowna temperatura waha się w granicach od 60° do 90° C. Odpowiednia wysokość temperatury jest zależna od danego gatunku herbaty.

Warto postarać się, aby napar z zielonej herbaty był przygotowany z wody mineralnej. Ma to dodatkowy wpływ na jej parzenie. Czas przygotowania jest także istotny. Krótkie zaparzanie, do 3 minut pobudzi organizm, natomiast długie do 15 minut przyczyni się do lepszego snu. Bardzo ważnym szczegółem jest przestrzeń dla zielonej herbaty. Powinno się wybrać dzbanek, a nie filiżankę czy kubek.

Sposób przygotowania tego niezwykłego napoju jest niezwykle ważny. Opłaca się znać podstawowe informacje na temat zielonej herbaty i jej parzenia. Spożycie tego napoju ma na pewno wpływ na ludzki organizm.

Udostępnij

Dodaj komentarz