FaktyLibiążSport

Patryk Plewka, najlepszym piłkarzem Wisły Kraków 2021.

Patryk Plewka, najlepszym piłkarzem Wisły Kraków 2021.
Młody piłkarz nigdy się nie poddaje.

Patryk Plewka ur. się w Chrzanowie w 2000 r. Jest polskim piłkarzem, grającym na pozycji pomocnika w Wiśle Kraków. Zaczął trenować w Janinie Libiąż, następnie w Wiśle Kraków. W 2021 został najlepszym piłkarzem Wisły Kraków 2021, wyznaczonym przez kibiców.

Każdy mecz ligowy jest oceniany przez kibiców. Największa suma punktów pozwala wskazać najlepszego piłkarza Wisły Kraków. Głosowanie odbywa się po każdym meczu ligowym. Swoje głosy oddają kibice, na portalu klubowym Wisły Kraków. Trzeba mieć minimum 50 procent rozegranych meczów z dobrym wynikiem w danym roku. To jedno z kryteriów przy ocenie piłkarzy. Dlatego jest ich niewielu. Patryk Plewka został wybrany z 13 zawodników.

(fot. zamieszczona na stronie internetowej wislaportal.pl – Patryk Plewka w trakcie meczu)

Patryk Plewka

Swój debiut zaliczył w 2007 r., grając w Ekstraklasie. Trener zakwalifikował go do meczu z Miedzią Legnicką, który odbył się w 2018 r. Końcowy wynik spotkania sportowego to 2:1. Mecz wygrała drużyna grająca z Patrykiem Plewką. Wszedł on na murawę w 73 minucie, zastępując hiszpańskiego piłkarza Jesúsa Imaza Ballesté.

Patryk Plewka był jedynym piłkarzem, który otrzymał średnią ocen, przekraczającą ,,wyjściową piątkę”. Jego wynik to 5,04. Dodatkowo był zwycięzcą rundy wiosennej. Oprócz tych sukcesów miał wiele innych. To właśnie dzięki nim, ten młody wspaniały piłkarz został wybrany na najlepszego piłkarza Wisły Kraków 2021. Jego karierę zawodową będziemy śledzić nieustannie i informować o dalszych sukcesach.

Udostępnij

Dodaj komentarz