Czas wolnyKulturaTrzebinia

Miłosna Pułapka w Trzebini.

Miłosna Pułapka w Trzebini.
W miniony weekend odbył się fantastyczny spektakl z udziałem wspaniałych aktorów.
(fot, ze zbiorów własnych)

W sobotę 4 grudnia w trzebińskim domu kultury wystawiono komedię romantyczną z udziałem aktorów, których znamy z polskich scen filmowych oraz serialowych. Goście mogli zobaczyć grę aktorską m.in.: Magdalenę Wójcik, Jacka Rozenka, Mikołaja Krawczyka, Sylwestra Maciejewskiego znanego z serialu Ranczo, Agnieszkę Mrozińską, Michalinę Robakiewicz.

Fabuła spektaklu

Ta romantyczna sztuka utrzymana w komediowym klimacie została wyreżyserowana przez znakomitego aktora, satyryka, prezentera: Stefana Friedmana.

Wzięty architekt Paweł mieszka w pięknej willi z widokiem na morze. Jest przystojny, pedantyczny pod każdym względem i uporządkowany. Osiągnął sukces zawodowy. Teoretycznie szczęśliwy staje się jednak sfrustrowany i popada w depresję. Powodem apatii młodego mężczyzny jest jego zaborcza matka – Stefania, która układa mu życie, przestawia przedmioty i nie znosi sprzeciwu. Dla niej każda kandydatka na żonę Pawełka jest nieodpowiednia. Ten nie stawia oporu. Kocha matkę i poddaje się jej opiniom. Jest całkowicie pod jej wpływem. Taka sytuacja powoduje, że od lat korzysta z porad wybitnego psychiatry, doktora. Ten zdolny lekarz to największy fan Alberta Einsteina i genialny naukowiec, który nie rozstaje się ze skrzypcami.

Terapia i zalecenia specjalisty prowadzą Pawła do szaleńczego czynu. W dniu swoich 40. urodzin podstępnie zaprasza znaną, atrakcyjną aktorkę Joannę do siebie, pod pretekstem jej uczestnictwa w jury festiwalu w amatorskim przeglądzie teatralnym. Tak naprawdę Joanna ma być dla niego wymarzonym prezentem urodzinowym. Architekt pragnie ją uwięzić. Gdy kobieta odkrywa, że została oszukana i bezprawnie przetrzymywana w willi, próbuje się wyrwać, zawiadamia przyjaciółkę. Jednak po jakimś czasie stwierdza, że sytuacja, w jakiej się znalazła, ma swoje dobre strony. Piękna willa, stabilizacja, szczęście i przystojny, zakochany mężczyzna u boku.

Aktorka postanawia postawić na miłość i zmianę życia. Dodatkowo zostaje zaakceptowana przez matkę. Kobiety okazują się pokrewnymi duszami. Mają te same nawyki i upodobania. Lubią przestawiać sprzęty po swojemu, cieszyć się każdą chwilą. Stefania postrzega Joannę jako jedyną i najlepszą kandydatkę na żonę Pawła. Teraz to on jest opanowany przez dwie energiczne panie z fantazją i polotem. Równocześnie psychiatra stara się zapomnieć o kobiecie, która przed laty porzuciła go, spodziewając się jego dziecka. Lekarz chciałby odnaleźć swego syna lub córkę. Pomaga mu w tym Stefania. Jaki będzie finał? Czy wygra miłość?

,,Miłosna pułapka” okazała się dla publiczności znakomitą komedią romantyczną. Widzowie nagrodzili aktorów wielkimi brawami. W spektaklu tak jak w życiu poruszane są problemy, kłótnie występujące między mężczyzną, a kobieta. To odwieczna walka, w której ważna jest samorealizacja oraz prawdziwa miłość.

Udostępnij

Dodaj komentarz