ChrzanówFaktyPowiat chrzanowski

W piątek otwarto przejazd pod wiaduktem przy ul. Krakowskiej!

W piątek otwarto przejazd pod wiaduktem przy ul. Krakowskiej!
3 grudnia w godzinach porannych pod wiaduktem kolejowym przejechały pierwsze samochody.

Pierwsza data otwarcia przejazdu była planowana na 1 grudnia 2021. Niestety otwarcie zostało opóźnione, ze względu na drugą inwestycję zlokalizowaną na ul. Krakowskiej. Firma przeprowadzająca projekt budowy nowego ronda nie otrzymała zgody na użytkowanie.

Na szczęście przejazd został otwarty w piątek 3 grudnia w godzinach porannych. W tym dniu pierwsze samochody przejechały pod wiaduktem kolejowym. Obecnie ruch na rondzie odbywać się będzie w jednym kierunku-na Jaworzno. W momencie ukończenia prac przy wiadukcie przez PKP będzie to droga dwukierunkowa.

Droga tymczasowa

Cała inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł. Zrealizowano ją na podstawie porozumienia zawartego z GDDiKA. Projekt dopracowała gmina, a GDDiKa opłaciła koszt inwestycji. Początkowo będzie miała ona charakter tymczasowy. Występuje tutaj zakaz poruszania się autobusów miejskich. Takie postanowienia komunikacyjne zostaną z nami do 30 marca 2022 r. Następne prace zaplanowane na tej drodze to położenie asfaltu. Całkiem możliwe, że droga zostanie ponownie zamknięta.

Udostępnij

Dodaj komentarz