Gry

W tę środę 12 stycznia do gry Valorant wchodzi nowy agent.

W tę środę 12 stycznia do gry Valorant wchodzi nowy agent.
Już w środę rozpoczyna się nowy sezon tej gry, a wraz z nim pojawia się nowa agentka-Neon. Co wiemy na jej temat?

Czym jest Valorant?

Fanom nie trzeba przedstawiać tej nazwy, jednak dla osób ciekawych, a nie wtajemniczonych wytłumaczę. Valorant to sieciowa strzelanka pierwszoosobowa oparta na modelu free-to-play, stworzona przez studio Riot Games. Została wypuszczona 2 czerwca 2020. Valorant spotkał się z pozytywnym odbiorem recenzentów i zdobył rzeszę fanów. Ta gra pada jako wybór średnio 14 milionów graczy z całego świata, a z biegiem czasu zyskuje na popularności.

Przedpremierowa wpadka

O agentce zrobiło się głośno, gdy to Amazon zaliczył wpadkę, ujawniając wygląd nowej agentki, za pomocą zmiany tła na stronie Amazon Prime.

Dotąd nie wiemy, czy owa wpadka była przypadkowa i ktoś pomylił datę zmiany tła, czy też był to celowy zabieg marketingowy. Jedno wiemy na pewno, Internet zawrzał i wśród fanów gry, powstały rozmaite teorie na temat umiejętności postaci.

Dopiero 6 stycznia Valorant oficjalnie przywitał nowego Agenta, za pomocą animowanej zajawki.

Zobaczcie sami:

(źródło: VALORANT // Polska)

Robi wrażenie, prawda? Z filmiku fani dowiedzieli się, że nowa agentka  nazywa się, Neon, oraz że poza ogromną prędkością, posiadać będzie moce związane z elektrycznością.

Więcej o Neon

Postać Neon pochodzi z Filipin, oryginalnego głosu użyczyła jej Vanille Velasquez, Filipińska aktorka głosowa, o czym poinformowała swoich fanów na Twitterze:

Bez wątpienia możemy powiedzieć, że Neon uzupełni szeregi grupy szturmowców, wiele osób uważa, że za bardzo przypomina agentkę Jett ze względu na swoją szybkość, jednak to nie wszystkie z jej umiejętności. Ta agentka ma zdecydowanie więcej do pokazania.

Czego możemy się po niej spodziewać?

1. (E) High Gear – Najwyższy bieg oraz Combad dash – doskok bojowy

Neon na najwyższym biegu
(źródło Riot Games)

Umiejętność ta przekierowuje całą moc Neon i zwiększa jej prędkość ruchu. Najwyższy bieg trwa maksymalnie 15 sekund i wyczerpuje całą moc Neon, jednak po wykonaniu dwóch zabójstw, umiejętność ta resetuje się.

Możliwy jest również doskok bojowy, po kliknięciu prawego przycisku myszki, warto jednak zaznaczyć, że doskok możemy wykonać tylko i wyłącznie w kierunku, w którym biegniemy.

“We wanted to make sure Neon was the fastest agent in Valorant, but on the ground,”
Tłumaczenie “Chcieliśmy mieć pewność, że Neon będzie najszybszym agentem w Valorant, ale na ziemi,”

powiedział Ryan “rycoux” Cousart, – jeden z filipińskich projektantów kier komputerowych
Doskok bojowy w użyciu
(źródło Riot Games)

Wydaje się op? Całe szczęście umiejętność ta ma na celu tylko i wyłącznie dopełnienie reszty umiejętności, dlatego też zdecydowano, że przy wrzuceniu najwyższego biegu, agentka nie będzie mogła korzystać z broni.

2. (C) Fast lane – Szybki pas

Ta umiejętność polega na wystrzeleniu dwóch linii energii, które rozciągają się po ziemi. Aż do momentu zetknięcia się z jakąś powierzchnią. Po chwili, wzdłuż linii zaczynają wzrastać ściany, powstałe z elektryczności statycznej.

Wygląd szybkiego pasu
(źródło: Riot Games)

Tworzą one korytarz, który może być niezwykle użyteczny, podczas przejmowania miejsc na podłożenie spike. Ściany tworzą się na sześć sekund, blokują pole widzenia i zadają obrażenia każdemu wrogowi, który przez nie przejdzie.

3. (Q) Relay Bolt – Śruba przekaźnika

Umożliwia to nam natychmiastowe rzucenie pocisku energetycznego, który odbija się o różne powierzchnie (jednokrotnie), a następnie elektryzuje ziemię, wstrząsającym podmuchem.

Śruba przekaźnika w momencie wystrzału
(źródło: Riot Games)

Wrogowie znajdujący się w obrębie śruby zostają ogłuszeni na 2,5 sekundy. Dodatkowym plusem tej umiejętności jest fakt, iż przenika przez ściany, co może być niezwykle przydatne podczas zwalniania ataku przeciwników, czyszczenia narożników oraz kombinacji pozycji obronnych.

4. (X) 7 ultimate charges – 7 ostatecznych ładunków

Jest to nic innego jak wiązka błyskawicy, która podczas użycia daje nam określony czas na zabójstwo. Promień ma 40 ładunków, co odpowiada liczbie pocisków w broni.

Neon strzela wiązkę błyskawicy
(żródło Riot Games)

Aby aktywować naszego ulta, musimy uwolnić prędkość agentki, a następnie wystrzelić, by przekierować śmiertelną wiązkę błyskawic o wysokiej dokładności ruchu.

Wiązki błyskawic nie zadają obrażeń krytycznych przy strzałach w głowę ani mniejszych obrażeń przy strzałach w nogi. Każdy z pocisków zadaje ustaloną ilość obrażeń, która zmniejsza się, jeśli nasz cel się oddala.

Co sądzicie o nowej postaci? Będziecie nią grali?

Udostępnij

Dodaj komentarz