ChrzanówCzas wolnyKultura

11 stycznia odbędzie się karnawałowy seans filmowy w chrzanowskiej bibliotece.

11 stycznia odbędzie się karnawałowy seans filmowy w chrzanowskiej bibliotece.
Działalność Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Miłośników dobrego kina zapraszamy do udziału w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Co drugi wtorek miesiąca, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie organizuje ciekawe rozmowy na konkretny temat, związany z projekcjami najwybitniejszych filmów dobrego kina.

11 stycznia o godzinie 17.00 będzie można obejrzeć wzruszającą komedię romantyczną. Jest sporo osób, które uwielbiają ten gatunek filmowy. Komedia romantyczna to przede wszystkim opowieść o miłości. Kojarzy się przeważnie ze szczęśliwym zakończeniem.

Krótka historia komedii romantycznej

Gatunek ten zaczął cieszyć się powodzeniem od połowy lat 50.XX. Do najlepszych reżyserów z tego okresu zalicza się: Ernsta Lubitscha (Sklep na rogu), Franka Capra (Pan z milionami). Oprócz tego dobrymi mistrzami komedii romantycznej byli: George Stevens i Billy Wilder.

Przełom popularności dla komedii romantycznej nastąpił w latach 90. Istnieje wiele głównych motywów komedii romantycznej. Jednak zawsze najważniejszy jest aktor. W tym przypadku wielką sławę zyskał: Spencer Tracy. Obecnie znani i lubiani aktorzy z tego gatunku to m.in.: Meg Ryan, Tom Hanks, Hugh Grunt, Julia Roberts oraz Jennifer Aniston.

Francuskie ,,Kręcisz Mnie”

Komedia ta pokazuje jak można walczyć o drugą osobę. Przez swój upór, bogaty playboy chce poderwać piękną dziewczynę, ukochaną. Robi to oczywiście za pomocą kłamstwa: udaje niepełnosprawnego na wózku inwalidzkim. W trakcie pogrzebu swojej matki poznaje cudowną kobietę. Oczywiście wpada na pomysł, aby ją uwieść. Wszystko toczy się tak, jak on to sobie zaplanował.

Niestety nieoczekiwanie poznaje siostrę Julii, która również porusza się na wózku inwalidzkim. Sprawy zaczynają się komplikować. Zakochuje się w Florence. Musi kontynuować swoje kłamstwo.

To zabawna i wzruszająca historia, którą warto obejrzeć, porozmawiać na temat losów głównych bohaterów oraz poznać nowe osoby, mające podobne zainteresowania.

Udostępnij

Dodaj komentarz