Alwernia

Poznajcie najstarszą mieszkankę gminy Alwernia.

Poznajcie najstarszą mieszkankę gminy Alwernia.
Jeszcze 200 lat temu, średnia długość życia człowieka wynosiła 40 lat, obecnie Polacy żyją przeciętnie ponad 80 lat. Jednak ten wiek jest już dawno za Marią Gaudyn z Alwerni, gdyż już za parę dni osiągnie 100 lat! Będzie to obecnie najstarsza mieszkanka gminy Alwernia.

Kim jest pani Maria?

Pani Maria urodziła się 31 grudnia 1921 r. Pochodzi z Poręby Żegoty, ale po ślubie osiedliła się w Brodłach i tam mieszka po dziś dzień.

Życie pani Marii nigdy nie było proste. Przed swoim ślubem, w czasie wojny została pojmana do niewoli w Niemczech. Po zakończeniu wojny pani Maria zajmowała się całym gospodarstwem oraz zwierzętami znajdującymi się na nim. To właśnie praca na roli była dla niej całym światem.

Od zawsze była bardzo pracowita, po skończonej pracy fizycznej spełniała się w roli matki czwórki dzieci. Obecnie jest też babcią siedmiorga wnucząt i dziesięciorga prawnucząt, doczekała się także jednego praprawnuka.

Seniorka interesuje się polityką oraz społecznością kościelną. Obecnie mieszka wraz ze swoim synem i synową.
Wiek 100 lat pani Maria osiągnie już 31 grudnia, planuje ten dzień spędzić w gronie rodzinnym. A jest co świętować!

Osób, które doczekały się tak sędziwego wieku w Polsce mamy zaledwie 2,2 tys.!

Burmistrz Gminy Alwernia o seniorach

Seniorzy to nasz wielki skarb, kopalnia wiedzy, tradycji i szacunku. Życzę Pani Marii dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności, a dla jej bliskich wytrwałości i uśmiechu na co dzień

pani Beata Nadzieja-Szpila- Burmistrz Gminy Alwernia

Taką wypowiedź mogliśmy przeczytać na Facebookowym fanpage Gminy Alwernia.

Jakie plusy wynikają z osiągnięcia tak dojrzałego wieku?

Z okazji 100-tnych urodzin pani Maria Gaudyn może liczyć nie tylko na wyższe świadczenia z ZUS, ale także list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego oraz wojewody Łukasza Kmita.

Jednak to nie wszystko, możliwość spędzenia czasu i poznania kolejnych pokoleń swojej rodziny, to coś bezcennego czego doświadczyć mogą nieliczni.

Pani Marii Gaudyn życzymy wszystkiego, co najlepsze, przede wszystkim dużo zdrowia i spełnienia najgłębiej skrywanych marzeń oraz przeżycia kolejnych 100 lat w gronie rodzinnym.

Udostępnij

Dodaj komentarz