ImprezyPowiat chrzanowski

Kreatywny Balin pokaże nam magię na tegoroczne święta!

Kreatywny Balin pokaże nam magię na tegoroczne święta!
Kreatywny Balin to grupa na Facebooku, która postała stosunkowo niedawno, bo dopiero 5 października tego roku. Dość szybko okazało się, że poza bardzo utalentowanymi ludźmi łączy ona w sobie też działaczy.

Kreatywny Balin zaczyna od I Balińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Na 12 grudnia 2021 roku zaplanowano Baliński Jarmark, zorganizowany przez członków grupy Kreatywny Balin, który ma się rozpocząć o godzinie 14:00 „Pod Grzybkiem”, gdzie jakiś czas wcześniej zorganizowany był piknik z okazji 11 listopada.

Na jarmarku wystawiać się mają tylko lokalni wystawcy, z własnym, unikalnym rękodziełem, którego nie znajdziemy w żadnym „Chińczyku”.

Co będzie można kupić?

Podczas jarmarku, 17 lokalnych wystawców sprzedawać będą między innymi:
*wykonane własnoręcznie ozdoby świąteczne,
*ceramikę,
*pluszaki
*lokalne wyroby spożywcze,
*miód,
*a nawet naturalne kosmetyki!

Świąteczna atmosfera i wiele innych atrakcji.

Poza możliwością kupna cudownych przedmiotów czeka na nas Słuchanie kolęd, świąteczny żurek, bałwan wielkości domu oraz gorące napoje takie jak kawa czy herbata.

(fot. pixabay)

Licytacja charytatywna

Podczas Pierwszego Balińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego przewidziana jest akcja charytatywna, w której to wylicytować będzie można unikalne przedmioty, między innymi od lokalnych artystów. Całość środków, które uda się uzbierać pójdzie na szczytny cel.

Bez pomocy ludzi, wydarzenie nie mogłoby się odbyć

Co prawda do 12 grudnia zostało jeszcze sporo pracy związanej z organizacją Balińskiego Jarmarku. Jak potwierdzają członkowie grupy Kreatywny Balin, gdyby nie pomoc lokalnej społeczności (i nie tylko!) organizacja całego przedsięwzięcia nie szłaby tak gładko.

Cały projekt wspiera sołtys Michał Kłyk, który ostatnio pomagał nadać blasku “Pod Grzybkiem”, poprzez rozwieszenie ogromnej ilości lampek.

(fot. profil Michał Kłyk na Facebooku)

Organizatorzy wciąż zapraszają do pomocy wszystkich chętnych. A my zachęcamy do wybrania się z całą rodziną na to obiecujące wydarzenie.

Udostępnij

Dodaj komentarz