Powiat chrzanowskiŚwiętaZakupy

Mikołajkowy poradnik z propozycjami dla naszych pociech.

Mikołajkowy poradnik z propozycjami dla naszych pociech.
Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami. Który prezent będzie najlepszy dla naszych pociech?

Mikołajki są radosnym czasem dla dzieci. Zbliżające się święto przypomina im o nadejściu świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zastanawiają się, co dostaną od Mikołaja. W dzisiejszych czasach nie jest łatwo wybrać prezent dla maluchów. Każde z nich ma inne wymagania, interesuje się różnymi rzeczami. Zabawek jest tyle, że trudno wybrać tą odpowiednią. Wybraliśmy kilka podpowiedzi.

Pomysły na prezent

1. Zabawka sensoryczna

Będzie ona idealnym prezentem, ze względu na wpływ na rozwój naszego dziecka. Jej celem jest przede wszystkim odkrywanie świata przez zabawę. Taką zabawkę można już wybrać dla rocznego malucha.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie white-horse-zabawka-sensoryczna-antystresowa-push-it-pop-it-teczowe-kolo-b-iext70645980.jpg

(fot. zamieszczona na stronie EMPIK)

2. Książka

Nauka jest ważna dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Książka to fantastyczny pomysł na spędzanie czasu dla dzieci. Mogą sporo się dowiedzieć o naszym świecie i kraju. Warto zachęcać pociechy do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Oczywiście dobór książki, jest zależny od wieku. Można zapoznać się z różnymi przykładami na internecie. Książka stymuluje rozwój i rozbudza ciekawość.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ksiazka.jpg
(fot. zamieszczona na stronie www.eduzabawy.pl)

3. Płyta z piosenkami dla dzieci

Ta propozycja to genialny pomysł na zapoznanie z wartościową muzyką i piosenkami dla dzieci. Uczą się przy tym rozpoznawać dźwięki, instrumenty, naturalne głosy. Opłaca się więc zastanowić nad wyborem takiego prezentu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kolorowy-plakat-muzyczny-z-plyty-winylowej-i-drzew-elementy-muzyczne-na-karte-plakat-zaproszenie-muzyczna-tla-projekta-wektoru-ilustracja-400-112182919.jpg
(fot. zamieszczona na stronie internetowej www.myloview.pl)

4. Klocki lego

Każdy z nas na pewno bawił się w dzieciństwie klockami lego i wie ile to sprawia radości. Wspólna zabawa klockami pozwala nawiązać lepszą relację z drugą osobą, rodzeństwem, koleżanką, kolegą, przyjacielem. Ma duży wpływ na motorykę u dzieci. Rozwija dziecięcą wyobraźnię, pomysłowość i kreatywność. Dzieci przy zabawie mogą wymyślać różne ciekawe historie. Obecnie mamy szeroki asortyment tego produktu. Można wybrać odpowiedni zestaw pod względem zainteresowań naszej pociechy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 113.jpg
(fot. ze strony internetowej salon klocków)

5. Przytulanka

Pluszowy miś rozweseli nie jednego malucha. Dzieci chętnie w nocy zasypiają ze swoją ulubioną przytulanką. Ostatnio dużą popularnością cieszą się postacie z bajek: tygrys, puchatek, kłapouchy, postacie z krainy lodu. Każde dziecko ma swoją ulubioną, z małą podpowiedzią na pewno wybierzemy tę najbardziej trafioną.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2000-hug-001-sza.jpg
(fot. zamieszczona na stronie internetowej moje maleństwo)


6. Gry planszowe

Wspólna zabawa to wspaniały pomysł na spędzanie czasu z innymi. Co roku pojawiają się nowe propozycje. Jak wybrać tą właściwą? Dobierając grę planszową, warto zastanowić się nad tym, co interesuje nasze dzieci. Największy plus gier planszowych to na pewno oderwanie dziecka od komputera, czy telewizora. Dzisiejszy świat kręci się wokół internetu, telewizji. Nie ma dnia, abyśmy nie sięgali po telefon czy laptop. Powinniśmy spróbować, chociaż na chwilę oderwać się od tego i spędzić razem więcej czasu. Jest to ciekawa propozycja dla każdego.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie B4IkrZpbWFnZS8yMDE4LzAzLzM4NTcuanBnkZMFzQUAzQLQ-1024x576.jpg
(fot. ze strony internetowej www.verdykt.pl)

Udostępnij

Dodaj komentarz