Czas wolnyImprezyPowiat chrzanowski

Andrzejki coraz bliżej !!! Sprawdziliśmy, jakie atrakcje czekają na Was w ten weekend.

Andrzejki coraz bliżej !!! Sprawdziliśmy, jakie atrakcje czekają na Was w ten weekend.

Imieniny wszystkich Andrzejów


Ostatni weekend listopada to kolejna okazja do świętowania. Imieniny Andrzeja przypadają na dzień 30 listopada. Przy tym wydarzeniu obchodzimy również nieformalne święto, czyli Andrzejki. Były one obchodzone na obszarach Niemiec, Szwajcarii, Litwy oraz Europy. W Polsce pojawiły się w XVI w. Najstarszy zapisek o tym święcie pochodzi z 1557 roku. Pojawia się on w sztuce teatralnej Marcina Bielskiego pt. ,,Komedyja Justyna i Konstancyjej”.

Kim był więc św. Andrzej

To jeden z dwunastu Apostołów, męczennik, brat św. Piotra. Jego żydowska rodzina pochodziła z biblijnego rybackiego miasta Betsaidy, obok Jerozolimy. Św. Andrzej zamieszkał jednak w Kafarnaum, razem bratem Szymonem Piotrem oraz teściową. Jego nauczycielem był Jan Chrzciciel. Oprócz tego był pierwszym uczniem, który głosił Ewangelię w Bizancjum, po śmierci Jezusa na Krzyżu. Za głoszenie Ewangelii został skazany na śmierć męczeńską. Ukrzyżowany na krzyżu w kształcie litery X, będącej pierwszą literą słowa ,,Chrystus”.

Wróżby Andrzejkowe w naszym powiecie


Jaka przyszłość czeka na nas w najbliższym czasie? Każdego z nas nurtuje to pytanie. W trakcie tego wieczoru możemy przyjrzeć się naszej przyszłości i dowiedzieć się co nas czeka. Najbardziej popularna wróżba to lanie wosku. Jest ich jednak znacznie więcej. W naszym powiecie szykują się ciekawe atrakcje na ten weekend.

Ciekawy program dla najmłodszych przygotowuje Miejsce Aktywności Mieszkańców w Chrzanowie, szczegóły podane są na stronie internetowej:
https://www.facebook.com/events/1010015779569202?ref=newsfeed.
Oprócz MAM w Chrzanowie filia chrzanowskiej biblioteki w Luszowicach szykuje wieczór wróżb i konkursów. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wydarzenie. Dokładne informacje podane są na stronie internetowej biblioteki:
https://www.mbp.chrzanow.pl/2021/11/na-swietego-andrzeja-filia-luszowice/

Na pewno to nie jedyne zabawy organizowane w naszym powiecie. Warto wybrać się na nie i miło spędzić czas razem!!!

Udostępnij

Dodaj komentarz