Fakty

W środę 15 grudnia wchodzą w życie nowe obostrzenia w komunikacji miejskiej.

W środę 15 grudnia wchodzą w życie nowe obostrzenia w komunikacji miejskiej.
Obecnie w większości miejsc obowiązuje nakaz korzystania z maseczek, nie inaczej jest w środkach transportu publicznego. Jednak od jutra (15 grudnia 2021 r.) w życie wchodzą nowe obostrzenia.

O jakich ograniczeniach mowa?

Zgodnie z tym, co powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia, podczas konferencji, która odbyła się 7 grudnia, od jutra wchodzą w życie nowe obostrzenia, mówiące o ilości pasażerów, która może przebywać w środkach transportu publicznego.

Dokładniej mówiąc, od 15 grudnia limit pasażerów w transporcie zbiorowym ma wynosić 75% wykazanych w dowodzie rejestracyjnym danego pojazdu.

Ograniczenia te znane są już z poprzednich fal korona wirusa i również jak poprzednio, sprawdzane będą przez niezapowiedziane kontrole policji.

Co może grozić za nieprzestrzeganie limitu?

Kara za nieprzestrzeganie limitu 75% obłożenia pojazdu wynosić może nawet do 5 tysięcy złotych.

Mandatów obawiają się zarówno pasażerowie, jak i kierowcy, gdyż nigdzie nie jest jasno powiedziane, kto takiego limitu ma pilnować.

Co sądzą internauci o całej sytuacji?

Na różnych forach społecznościowych słychać już głosy twierdzące, że takie obostrzenia są niemożliwe do zrealizowania przy Polskich realiach, gdyż kierowca nie jest w stanie bezpiecznie prowadzić pojazd i dodatkowo przeliczać liczbę osób znajdujących się w autobusie. A pasażerowie również nie będą sami się pilnować.

Ponadto liczba osób, które na co dzień potrzebują korzystać z komunikacji miejskiej, nie zmniejszy się z dnia na dzień, a ZKKM-y nie dysponują taką ilością pojazdów, by podwoić liczbę autobusów na jeden kurs.

Związek Komunalny Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie również przypomniała, że od jutra takie obostrzenia wchodzą w życie.

Od poniedziałku na stronie Chrzanowskiego ZKKM-u taką informację możemy znaleźć na ich stronie internetowej w zakładce „aktualności”. Zobaczymy, jak te obostrzenia będą wyglądały w praktyce w naszym powiecie oraz czy będą bardzo odczuwalne dla mieszkańców powiatu.

A Wy co o tym myślicie? Czy takie ograniczenia mają sens? Dajcie znać w komentarzu!

Udostępnij

Dodaj komentarz