ChrzanówFaktyPowiat chrzanowski

Śmierć wybitnego działacza społecznego !

Śmierć wybitnego działacza społecznego !
Wspomnienie Jana Jarczyka z Chrzanowa

W niedzielę otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość. W chrzanowskim szpitalu zmarł Jan Jarczyk. Wspaniała osoba, która na długo zapadanie nam w pamięci.

Kim był i skąd pochodził? Jego rodzinna miejscowość to Trzebinia. Początkowo to tam właśnie zaczął pracować w Zakładach Metalurgicznych. Był to pierwszy producent srebra w Polsce, drugi w Europie. Jan Jarczyk w Zakładach Metalurgicznych zajmował się utrzymaniem ruchu elektrycznego. Był w tym znakomitym fachowcem. Został wybrany na przewodniczącego komisji zakładowej ,,Solidarność”. Swojej pracy i działalności społecznej oddawał się 100%. W stanie wojennym został zatrzymany. Przewieziono go Strzelców Opolskich, następnie do Kokotka. Za działalność społeczną został odznaczony Krzyżem ,,Wolności” i ,,Solidarności”.

Działalność chrzanowska

Prezes chrzanowskiego chóru ,,Żaby”, który powstał w Chrzanowie w listopadzie 1916 r. Członek Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym. Uwielbiał wycieczki, podróże i spacery. Przez cztery kadencje był radnym w Chrzanowie. W ostatnim czasie ze względu na pogarszający się stan zdrowia (problemy z chodzeniem), zaczął jeździć rowerem. Uwielbiał muzykę i śpiew. Wraz z chrzanowskim chórem ,,Żaby” brał udział w wielu koncertach i uroczystościach.

Warto inspirować działalnością tego znakomitego działacza społecznego. Zostanie na długo w naszej pamięci i w naszych sercach!!!!

Udostępnij

Dodaj komentarz