Fakty

Złamałeś przepisy i musisz zapłacić mandat?

Złamałeś przepisy i musisz zapłacić mandat?
Brzmi nieprawdopodobnie, jednak rozwiązanie to dostępne jest w polsce od blisko 3 lat. Dla większości policjantów przenośny terminal to jak kajdanki, bez niego nie ruszają się na patrol.

Wielu z nas doświadczyło sytuacji, w której popełniliśmy wykroczenie i trzeba było zapłacić mandat. Aby go opłacić trzeba było fatygować się na pocztę bądź w wolnej chwili regulować płatność za pomocą naszej bankowości internetowej. Jednak musieliśmy o tym pamiętać i poświęcać swój cenny czas, zamiast zakończyć sprawę „od razu”. Gdyby tylko istniał inny, szybszy sposób umożliwiający opłatę naszego przewinienia…

Otóż istnieje!

Możliwość dostępna od 3 lat w poniektórych województwach a od roku już wszędzie wciąż tak mało znana naszym obywatelom. Transakcja nie różni się niczym od tych, które dokonujemy w sklepie.

Mianowicie chodzi o płatność bezgotówkową kartą, telefonem, BLIK’iem za pomocą przenośnych terminali, które dostępne są już w każdym radiowozie.

Opcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku nakładania kar na kierowców spoza Polski, którym policjanci nie mogą wystawiać mandatów kredytowych. Zazwyczaj, gdy doszło do przewinienia osoby spoza kraju, konieczne było podjechanie do najbliższego bankomatu, aby taka osoba mogła pobrać pieniądze i uregulować należność.

Opcja ta nic nie zabiera nam możliwości płacenia przelewem tradycyjnym bądź z pomocą poczty.

Udostępnij

Dodaj komentarz