Uncategorized

Wizyty duszpasterskie znów nie odbędą się w tradycyjnej formie.

Wizyty duszpasterskie znów nie odbędą się w tradycyjnej formie.
Jak możemy pamiętać z ubiegłego roku, zamiast kolędy “od drzwi do drzwi”, mieszkańcy zostali zaproszeni do kościoła na mszę świętą, podczas której ksiądz modlił się w ich intencji a każdy uczestnik mszy, mógł zabrać obrazek z osobą świętą, na której odwrocie znajdowała się modlitwa do odmówienia w domu wraz z rodziną.

Czy tak samo będzie w tym roku?

I tak i nie. Z informacji podanych przez biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski, wynika, że o tym, w jakiej formie odbędzie się kolęda, decydować będzie biskup danej diecezji.

Kuria Krakowska takich informacji jeszcze nie opublikowała. Stąd też forma kolędy w powiecie chrzanowskim może się różnić, dopóki kuria nie wyda stosownego rozporządzenia.

Przykładowo w Babicach, Zagórzu, Sierszy, jak i w parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie, zdecydowano się za zeszłoroczną formę, uznano, że tak będzie bezpieczniej.

Istnieje jednak możliwość odbycia tradycyjnej kolędy, na specjalne zaproszenie domowników, nie jest to jednak tak proste, jak było w ubiegłym roku.

Księża dodają, że mają nadzieję, iż tradycyjna forma błogosławieństwa domu, będzie już w krotce możliwa we wszystkich domostwach, gdyż dochodzą do nich słuchy od parafian, że obecna forma nie zaspokaja w pełni ich potrzeb. Im samym brakuje bliższego kontaktu z wiernymi.

Udostępnij

Dodaj komentarz