ChrzanówFaktyPowiat chrzanowski

Większe pensje dla radnych powiatu chrzanowskiego.

Większe pensje dla radnych powiatu chrzanowskiego.
O ile wzrośnie wynagrodzenie radnych i starosty?

W najbliższej sesji radni z powiatu razem z Burmistrzem Miasta Chrzanowa Robertem Maciaszkiem ustalą nowe pensje dla siebie oraz starosty. Nie każdy z nas ma taką możliwość. W obecnych czasach podstawowe wynagrodzenie za cały etat waha się w przedziale od 2400 zł brutto do 3800. Niektórzy z nas mogą pomarzyć o takim wynagrodzeniu, jakie dostają radni z powiatu.

Ile zatem będzie wynosiła dieta naszych radnych?

Obecnie starosta zarabia 10 940 zł. Brutto. Nowe wynagrodzenie to 20 640 zł, czyli w tym przypadku dwa razy większe. Inaczej sprawa wygląda u radnych. Do tej chwili zarabiali oni 5000 zł. Po podwyżce będzie to kwota, równa 10 777 zł. Na sumę tej kwoty składa się przede wszystkim: dodatek funkcyjny, za wieloletnią pracę oraz dodatek specjalny. Co za tym idzie, dieta naszych radnych wzrośnie aż o 30 %. Jak informuje skarbnik powiatu chrzanowskiego Pani Małgorzata Mach, postanowieniem tym mają zająć się przewodniczący komisji w przyszłym tygodniu. Sesja, na której będą zajmować się tym projektem, odbędzie się 30 listopada.

Co spowodowało decyzję o zwiększeniu diet dla radnych i starosty?

Wzrost pensji jest możliwy, dzięki nowelizacji ustawy, która weszła w życie dnia 1 listopada. Dzięki temu w najbliższym czasie w gminach powiatu chrzanowskiego wjedzie nowe rozporządzenie, dotyczące podwyżki wynagrodzeń dla radnych, burmistrzów i starosty.

Udostępnij

Dodaj komentarz