ChrzanówCzas wolnySport

VI Marsz Niepodległości Nordic Walking w Chrzanowie odbył się zgodnie z planem. Uczestników nie brakowało!

VI Marsz Niepodległości Nordic Walking w Chrzanowie odbył się zgodnie z planem. Uczestników nie brakowało!
11 listopada 2021 roku 82 osoby podjęły się pokonania 5-cio kilometrowej trasy z kijkami wytyczonej wzdłuż Luszówki i Chechła zorganizowanej przez UMKS PMOS jako VI Marsz Niepodległości Nordic Walking w Chrzanowie.

Wiek nie grał roli!

Do marszu mógł przystąpić każdy, kogo stan zdrowia pozwalał na przebycie trasy. Najstarszy uczestnik miał 82 lata. Nie brakowało również rodzin ze swoimi najmłodszymi pociechami.

Wygrać każdy może!

Podczas zawodów każdy uczestnik otrzymał medal okolicznościowy. Ponadto cała konkurencja podzielona była na różne kategorie wiekowe dla kobiet i mężczyzn.

Grupa I 20 lat i młodsi,
Grupa II 21-35 lat,
Grupa III 36-50 lat,
Grupa IV 51-60 lat,
Grupa V 61 i starsi;

Jako pierwszy ze wszystkich po 37 minutach na metę dotarł Michał Florek z Krakowa. Tuż po nim dobiegli Adam Gaudyn z Kwaczały i Michał Czucz z Chrzanowa. Natomiast pierwszą kobietą, która dotarła na linię mety okazała się Sylwia Kasprzyk z Myślachowic.

Rozgrzane serca i brzuchy

Po przebytej trasie na każdego uczestnika czekał gorący posiłek.

Uczestnicy o całym wydarzeniu

Gdy wszyscy dotarli na metę, postanowiliśmy zadać parę pytań uczestnikom Marszu. Niezależnie od tego czy ktoś brał udział po raz pierwszy czy szósty, za każdym razem słyszeliśmy, że organizatorzy zrobili wszystko aby każdy się świetnie bawił, trasa była doskonale oznaczona oraz można było liczyć na pomoc innych na każdym etapie, a jedzenie było wyśmienite.

Każda zapytana osoba na pytanie czy poleca innym na spróbowanie swoich sił w takim wydarzeniu, zdecydowanie odpowiedziała, że tak.

Dodatkowo na plus został podkreślony aspekt charytatywny, gdyż wpisowe, które uczestniczy musieli zapłacić zostanie przeznaczone na najbardziej potrzebujących.

Jak już wspomnieliśmy, wydarzenie to organizowane jest co roku, nie jesteśmy w stanie przekazać emocji, które towarzyszą podczas takiego Marszu. Dlatego zachęcamy do zapisów w przyszłym roku aby poczuć to na własnej skórze!

Udostępnij

Dodaj komentarz