Trzebinia

Jakiś czas temu odbył się konkurs na dyrektora TCK-Znamy zwycięzcę!

Jakiś czas temu odbył się konkurs na dyrektora TCK-Znamy zwycięzcę!
Dokładnie dzisiaj zakończyła się kadencja obecnego szefa TCK. Jednak ośrodka kultury nie czekają większe zmiany w kadrze, gdyż dyrektorem pozostaje Adam Potocki.

Uczestnicy konkursu musieli spełnić parę wymagań.

Do udziału w gminnym konkursie na szefa Trzebińskiego Centrum Kultury wpłynęły trzy zgłoszenia.

Wymagania, jakie musieli spełnić kandydaci to:

•mieć wykształcenie wyższe (mile widziane wykształcenie w zakresie: kulturoznawstwa, historii, historii sztuki, zarządzania, ekonomii, prawa i administracji),
•posiadać co najmniej 4-letni staż pracy, w tym, co najmniej 2-letni na stanowisku kierowniczym, stanowisku kierowniczym urzędniczym lub samodzielnym (preferowane doświadczenie zawodowe w zarządzaniu instytucjami kultury,
•przedstawić autorską koncepcję działalności i funkcjonowania TCK.

O stanowisko ubiegało się dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Jeden kandydat był z województwa śląskiego, pozostali z powiatu chrzanowskiego.

Kto wygrał?

Wszyscy kandydaci musieli stanąć przed czteroosobową komisją, która przyznawała im punkty. Najwyższa punktacja została przyzna Adamowi Potockiemu, dotychczasowemu dyrektorowi TCK. Swoją funkcję będzie sprawował przez kolejne 5 lat.

Cieszę się, że będę mógł kontynuować pracę ze wspaniałym zespołem Trzebińskiego Centrum Kultury. Wiele ciekawych przedsięwzięć udało nam się razem zrealizować. Kolejne przed nami. 

powiedział tuż po ogłoszeniu wyników konkursu Adam Potocki.

Co wiemy o naszym zwycięzcy?

Adam Potocki ma 46 lat. Ukończył wydział prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studia podyplomowe na kierunku menadżer kultury. Zanim został dyrektorem TCK, w latach 2010-2014 był starostą powiatu chrzanowskiego, a wcześniej wicestarostą, obecnie również sprawuje funkcję członka zarządu powiatu chrzanowskiego.

Po ogłoszeniu wyników pan Adam powiedział:

W Trzebińskiego Centrum Kultury mamy wspaniały zespół, a ośrodek kultury działa prężnie. Cieszę się, że niedawno udało się też otworzyć Trzebiński Park Rozrywki.

Pan Potocki zapowiedział również, że Trzebińskiego Centrum Kultury zorganizuje jeszcze wiele ciekawych imprez, które zadziwią nie jednego mieszkańca Trzebini.

Panu Adamowi serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że nadal będzie sprawował swoją funkcję, jak tylko najlepiej potrafi.

Udostępnij

Dodaj komentarz