ChrzanówCzas wolnyPodróże

Malownicze stawy w Pogorzycach, ciekawą alternatywą na spacer w Nowym Roku.

Malownicze stawy w Pogorzycach, ciekawą alternatywą na spacer w Nowym Roku.
Zbliża się nowy rok, warto pomyśleć w weekend o aktywnym wypoczynku.

Kolejną ciekawą propozycją na spacer w gronie rodzinnym bądź z bliskimi są piękne i malownicze stawy w Pogorzycach. Miejscowość ta znajduje się na ternie Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego.

(fot. ze zbiorów własnych)

Stawy Kaskadowe

To pięć niewielkich stawów, położonych blisko siebie. Stawy otoczone są wspaniałymi leśnymi terenami. Las wokół stawów to idealne miejsce na rodzinne spacery. Stawy powstały w 2017 roku. Towarzystwo Wędkarskie Pogorzyce wpadło na pomysł utworzenia tej lokalnej inicjatywy. To dzięki nim śmiało, można zwiedzić ten obszar. W lecie stawy są otoczone bujną przyrodą.

Stawy Kaskadowe warto oglądać również w okresie zimowym. Każda pora roku pokazuje różnorodność tego terenu. Początkowo w tym obszarze znajdował się wielki dół, który później został przeznaczony na pierwszy staw. To wszystko dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, którą otrzymała gmina. Następne stawy powstawały w ramach pomocy otrzymanej w postaci środków pieniężnych.

(fot. zamieszczona na stronie internetowej Kasai-podróże w sieci)

Miejsce na piknik lub ognisko

Okazuje się, że stawy kaskadowe spełniają różne funkcje. Jest to nie tylko teren do spacerów oraz łowienia ryb. Na obszarze znajdują się drewniane stoły piknikowe. Jest tutaj także specjalne miejsce przeznaczone do grillowania. Można rozpalić również ognisko.

(fot. zamieszczona na stronie internetowej Kasai-podróże w sieci)

Udostępnij

Dodaj komentarz