Fakty

Truciciel zwierząt grasuje w Balinie, sołtys prosi o wskazanie sprawcy.

Truciciel zwierząt grasuje w Balinie, sołtys prosi o wskazanie sprawcy.
Wczoraj o godzinie 17 na fanpage Balin na facebook’u został wrzucony vlog, w którym to sołtys Balina-Michał Kłyk- pełen emocji opowiedział, o tym, że ktoś w Balinie truje zwierzęta.

Otrucia swoich czworonożnych przyjaciół, dwukrotnie doznała mieszkanka Balina-postanowiła to zgłosić.

Prosząc o anonimowość, pewna mieszkanka zgłosiła, iż w ubiegłym roku na Wielkanoc otruto jej jednego psa, a w ostatnich tygodniach walczyła o życie drugiego, niestety ze skutkiem negatywnym. Oba psy zostały otrute, co potwierdza analiza lekarza weterynarii.

Pismo od weterynarza, obrazujące jak zwierzę cierpiało.

Żyjemy w XXI wieku, a wciąż dochodzi do takich incydentów.

Większość ludzi obecnie posiada przynajmniej jednego pupila w domu. Nieważne czy są to rybki, pies, kot czy jaszczurka, kochamy je, troczymy się o nie, niejednokrotnie mówimy do nich i nie wyobrażamy sobie, że ktoś mógłby je skrzywdzić. Są dla nas jak rodzina.

(fot. Cynthia Smith)

Niestety realia naszego kraju są przerażające, na ulicach w miastach regularnie rozrzucane są zatrute kiełbasy, na wsiach przerzucają je przez płoty. Dlaczego? Co taka osoba ma na celu? Czy pies sąsiada szczekał za głośno? A może kot przyszedł się poprzytulać, gdy Oprawca śpieszył się do pracy, dlatego postanowił zemścić się trucizną?

Nie rozumiemy takiego zachowania, nie chcemy, by zwierzętom w naszej okolicy działa się krzywda.

Trzeba działać, trzeba złapać tę osobę, która jest za to odpowiedzialna, zanim dojdzie do kolejnych zatruć.

O to samo apeluje sołtys Balina w swoim filmiku.

To, co zrobiono, to jest straszne. Ten człowiek zasługuje na najwyższy wymiar kary, czyli trzy lata pozbawienia wolności. Proszę was, byście wskazali, który tak traktuje zwierzęta. Napiszcie, zadzwońcie, przekażemy te informacje do dzielnicowego i wytropimy tego gnoja, by spotkała go kara za to, co zrobił zwierzętom.

Michał Kłyk, cytat z filmiku z fanpage Balin.

Michał Kłyk ogłosił również nagrodę, w wysokości 500 zł, dla osoby, która wskaże truciciela wraz z dowodami.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, proszę, zgłaszajcie, sprawa jest ważna i ktokolwiek za to odpowiada, musi ponieść karę.

Udostępnij

Dodaj komentarz