Czas wolnyPowiat chrzanowskiZakupy

Przedświąteczny szał zakupów!

Przedświąteczny szał zakupów!
Czy wszystkie zakupy zrobione już na święta?

W grudniu przed świętami każdy z nas wybiera się do sklepów, po to, by kupić wszystkie produkty żywnościowe na wigilię lub prezenty dla swoich bliskich. Stajemy się wtedy ,,łatwym łupem” dla handlowców, którzy chcą, abyśmy właśnie u nich wydali jak najwięcej pieniędzy.

To właśnie teraz czeka na nas prawdziwe zagrożenie. Właściciele sklepów starają się wprowadzać skuteczne metody manipulacji. Uruchamiają różnego rodzaju promocje. Najbardziej popularny trik to 3 produkty w cenie 2. Jak zatem nie zwariować i nie dać się wykorzystać robiąc przedświąteczne zakupy? Oto kilka cennych porad.

(fot. zamieszczona na stronie internetowej Bochnianin.pl)

Kilka sposobów na spokojne załatwienie zakupów

  1. Po pierwsze warto w pracy wybrać sobie jeden dzień urlopu, tak, aby bez pośpiechu kupić potrzebny asortyment. Z reguły największe kolejki w sklepach są rano i wieczorem. W godzinach popołudniowych jest faktycznie mniej osób w sklepach, ponieważ większość z nas wtedy pracuje.

2. Trochę więcej czasu na zakupy-pośpiech w niczym nie pomaga, a tylko przeszkadza. Opłaca się przemyśleć zakupy na spokojnie, tak żeby nie kupić zbędnej rzeczy. Dobrym sposobem są przemyślane zakupy. W momencie kiedy wybieramy się po prezent do galerii handlowej, należałoby dokładnie zaplanować, co chcemy kupić. Czasami zdarza się nam wchodzić niepotrzebnie do jakichś sklepów i przez to tracimy swój cenny czas.

3.Asertywność to podstawowa cecha-handlowcy często stosują skuteczne metody po to, by przyciągnąć klienta. Wiadomo, że każdy z nas kieruje się zmysłem. Widząc różne świąteczne wystawy, czując zapachy, które mogą nam się kojarzyć ze świętami, stajemy się dla handlowców łatwą zdobyczą.

4. Promocja-to słowo to działania podejmowane przez handlowców, sklepikarzy, aby zachęcić do kupna. Właściciele sklepów zmieniają ceny w celu utrudnienia nam sprawy. Mamy wrażenie, że płacimy mniej niż zwykle. Nie dajmy się nabrać na niektóre promocje. Powinno się dokładnie określić przewidziane zakupy, tak żeby w koszyku nie znalazły się niepotrzebne rzeczy. Często oferowany trik to 3 w cenie 2. Jest to najbardziej skuteczna metoda manipulacji. Warto przemyśleć na spokojnie ilość potrzebnych produktów.

Zakupy przez internet to oszczędność czasu.

W dobie dzisiejszej technologii coraz więcej sklepów wprowadza metodę zakupów on-line. Jest to tym bardziej wygodne, że nie musimy stać w kolejkach po kilka godzin. Jest to przede wszystkim oszczędność czasu dla nas Wszystkich. Już dzisiaj zapraszamy na naszą stronę internetową sklepu, która wkrótce rozpocznie sprzedaż produktów wielobranżowych:

http://centrummiasta.pl/wp-signup.php?new=sklep

Udostępnij

Dodaj komentarz