Powiat chrzanowski

Odbył się 3-setny parkrun Chrzanów!

Odbył się 3-setny parkrun Chrzanów!
W ubiegły, sobotni poranek (25.12.2021) odbył się jubileuszowy parkrun. Zebrał on wielu miłośników aktywności fizycznej w powiecie Chrzanowskim. Frekwencja i tym razem nie zawiodła.

Czym jest parkrun?

Parkrun to cotygodniowe, bezpłatne biegi z pomiarem czasu na dystansie 5 km, organizowane regularnie w ponad 1900 miejscach w 21 państwach.

(fot. Fanpage Robert Maciaszek)

Niech słowo “biegi” Was nie wystraszy, gdyż parkrun to również połączenie truchtu oraz marszu. Wszystko odbywa się na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Każdy chętny może wziąć udział w wybranej przez siebie formie aktywności w niezwykle przyjemnej i pozbawionej rywalizacji atmosferze.

Edytuj wpis

Istnieje automatyczny zapis wpisu, który jest nowszy od wyświetlanej poniżej wersji.Zobacz automatycznie zapisaną wersję

I na tę atmosferę, organizatorzy zwracają największą uwagę. Gdyż w całej inicjatywie chodzi o wyrobienie sobie zdrowego nawyku i kojarzenie go z czymś przyjemnym, zabawnym.

(fot. Fanpage Robert Maciaszek)

Kiedy i gdzie organizowane są parkruny?

Parkruny organizowane są w wielu miejscach na świecie, bo aż w 21 państwach. Łącznie punktów, w których możemy odbyć parkrun, jest 1900, jednak ten najbliżej nas znajduje się Chrzanowie.

W Chrzanowskim punkcie parkruny organizowane są przez cały rok, w każdą sobotę o godzinie 9. Miejsce organizacji spotkania to teren leśny nadleśnictwa Chrzanów/leśnictwo Kroczymiech, a dokładniej leśniczówka Kroczymiech, nieopodal drogi 933 Chrzanów–Libiąż.

Trasa wyglada następująco:

Czy udział w parkrunach jest odpłatny?

Tak jak wyżej wspomniałam, udział w parkrunie jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji przed pierwszym startem, za pomocą strony internetowej.

Warto wspomnieć, iż po dokonaniu rejestracji można wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań parkrun, w każdej lokalizacji w Polsce lub na świecie.

Święta, mróz a ludziom chciało się wychodzić z domu?

W jubileuszowym parkrunie udział wziął burmistrz Robert Maciaszek oraz burmistrz Jarek Okoczuk, a także kilkaset osób, chętnych i gotowych do odbycia 5 km trasy w swoim tempie. Więc odpowiedź na to pytanie to zdecydowane TAK!

W jubileuszowym parkrunie udział wziął buristrz Robert Maciaszek, oraz burmistrz Jarek Okoczuk
(fot. Fanpage Robert Maciaszek)

Trudno powiedzieć, czy to tylko chęć wzięcia udziału w trzechsetnym jubileuszu, czy też energia organizatorów i wolontariuszy, którzy już od 2015 roku zarażają mieszkańców powiatu chrzanowskiego, pasją do biegania, jednak wiem, że jest to jedno z tych wydarzeń, na którym każdy, choć raz powinien się pojawić i spróbować swoich sił. Kto wie, może okaże się to naszą nową pasją?

Organizatorka-Magdalena Replińska
(fot. parkrun Chrzanów)

300 parkrun, kogo nie było niech żałuje – krótko i na temat.

napisała w jednym ze swoich postów na facebook’u Magdalena Replińska

I trudno się z nią nie zgodzić, powstała krótka relacja z sobotniego wydarzenia, sami zobaczcie:

I jak? Podoba Wam się? Może wpadniecie na następny parkrun już w najbliższą sobotę o 9?

Udostępnij

Dodaj komentarz