KulturaTrzebinia

Obchody 11 listopada na rynku w Trzebini

Obchody 11 listopada na rynku w Trzebini
Z okazji Święta Niepodległości w wielu miejscach w całej Polsce organizowane były wyjątkowe uroczystości. Nie inaczej było w Trzebini.

Uroczystość na Trzebińskim rynku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród różnych grup wiekowych. Można było zauważyć rodziny, które z dumą uczestniczyły w wydarzeniu.

Ku wolności!

Obchody rozpoczęły się o godzinie 10:30 od przemarszu wszystkich grup. Następnie, gdy wszyscy zajęli swoje pozycje, organizatorzy przypomnieli nam dlaczego data 11 listopada jest tak ważna dla naszego kraju. Następnie został odśpiewany Hymn Polski.

Po hymnie i co dalej?

Po ucichnięciu muzyki, absolwent Trzebińskiej klasy mundurowej- Szymon Ślusarczyk przeczytał apel, w którym to pięknie opowiedział, co MY, spadkobiercy polskiej tradycji, mamy obowiązek czcić i pamiętać.

W swoim apelu przywołał i dziękował wszystkim grupą, które zaangażowały się w walkę o wolność Ojczyzny, niejednokrotnie tracąc przy tym życie.

“Chwała bohaterom”- tak na apel odpowiedzieli uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.

Zaraz potem nastąpiło pasowanie uczniów Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Do ślubowania przystąpiła klasa 1a, 1c i 2a. Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.

Uczniowie przysięgli służyć Rzeczpospolitej Polskiej, godnie reprezentować gminę Trzebinia, powiat Chrzanowski, imię szkoły oraz , że dochowają wierności jej tradycją. Ponadto, że będą dbali o mundur i sztandar szkoły, kształcić swój umysł i sprawność fizyczną oraz że swoim zachowaniem będą dawać przykład szlachetności i patriotyzmu.

Rodzice byli dumni nie tylko z przysięgi swoich dzieci.

Uczniowie Trzebińskiego liceum zaprezentowali wszystkim zgromadzonym pokaz musztry paradnej. Zachwyt publiczności można było zobaczyć i usłyszeć, gdyż uśmiechy i brawa nie miały końca.

Organizacja i muzyka

Organizatorem dzisiejszego wydarzenia było Trzebińskie Centrum Kultury a jego partnerem Gmina Trzebinia a muzyczny akompaniament zapewniła nam Miejska Orkiestra Dęta.

Całe wydarzenie zorganizowane było na wysokim poziomie. Wszystko wzajemnie się dopełniało, co pozwoliło przeżyć nam dzisiejsze Święto na wysokim poziomie.

Udostępnij

Dodaj komentarz