KulturaTrzebinia

Obchody 11 listopada na rynku w Trzebini

Obchody 11 listopada na rynku w Trzebini
Z okazji Święta Niepodległości w wielu miejscach w całej Polsce organizowane były wyjątkowe uroczystości. Nie inaczej było w Trzebini.

Uroczystość na Trzebińskim rynku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród różnych grup wiekowych. Można było zauważyć rodziny, które z dumą uczestniczyły w wydarzeniu.

Ku wolności!

Obchody rozpoczęły się o godzinie 10:30 od przemarszu wszystkich grup. Następnie, gdy wszyscy zajęli swoje pozycje, organizatorzy przypomnieli nam dlaczego data 11 listopada jest tak ważna dla naszego kraju. Następnie został odśpiewany Hymn Polski.

Po hymnie i co dalej?

Po ucichnięciu muzyki, absolwent Trzebińskiej klasy mundurowej- Szymon Ślusarczyk przeczytał apel, w którym to pięknie opowiedział, co MY, spadkobiercy polskiej tradycji, mamy obowiązek czcić i pamiętać.

W swoim apelu przywołał i dziękował wszystkim grupą, które zaangażowały się w walkę o wolność Ojczyzny, niejednokrotnie tracąc przy tym życie.

“Chwała bohaterom”- tak na apel odpowiedzieli uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.

Zaraz potem nastąpiło pasowanie uczniów Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Do ślubowania przystąpiła klasa 1a, 1c i 2a. Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.

Uczniowie przysięgli służyć Rzeczpospolitej Polskiej, godnie reprezentować gminę Trzebinia, powiat Chrzanowski, imię szkoły oraz , że dochowają wierności jej tradycją. Ponadto, że będą dbali o mundur i sztandar szkoły, kształcić swój umysł i sprawność fizyczną oraz że swoim zachowaniem będą dawać przykład szlachetności i patriotyzmu.

Rodzice byli dumni nie tylko z przysięgi swoich dzieci.

Uczniowie Trzebińskiego liceum zaprezentowali wszystkim zgromadzonym pokaz musztry paradnej. Zachwyt publiczności można było zobaczyć i usłyszeć, gdyż uśmiechy i brawa nie miały końca.

Organizacja i muzyka

Organizatorem dzisiejszego wydarzenia było Trzebińskie Centrum Kultury a jego partnerem Gmina Trzebinia a muzyczny akompaniament zapewniła nam Miejska Orkiestra Dęta.

Całe wydarzenie zorganizowane było na wysokim poziomie. Wszystko wzajemnie się dopełniało, co pozwoliło przeżyć nam dzisiejsze Święto na wysokim poziomie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *