Uncategorized

Nielegalny hazard, czyli “Czarna lista” Krajowej Administracji Skarbowej.

Nielegalny hazard, czyli “Czarna lista” Krajowej Administracji Skarbowej.
Krajowej Administracji Skarbowej zrobiła naloty na wiele obiektów, podejrzanych o nielegalny hazard. Cztery lokale były z Chrzanowa i Libiąża.

Czym jest nielegalny hazard?

Za gry hazardowe uznaje się wszystkie gry pieniężne, w których o wygranej w wymiarze losowym decyduje przypadek lub algorytm naśladujący wyniki losowe.

Z racji, iż w Polsce hazard jest nielegalny, za sprawą Ustawy Hazardowej z 2017 roku. Każdy wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia urządza, lub prowadzi gry hazardowe łamie prawo, tworząc tym samym nielegalny hazard.

W akcji

Policja wraz z Funkcjonariuszami z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, wspólnie sprawdzali każdy lokal podejrzany o organizowanie nielegalnych gier hazardowych. W czterech lokalach z Libiąża oraz Chrzanowa znaleziono urządzenia wykorzystywane do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych, między innymi klasyczne automaty.

Wszystkie nielegalne urządzenia trafiły do trafiły do magazynów Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Co grozi za nieprzestrzeganie Ustawy Hazardowej?


Jak mówi Art. 107 skarbowego kodeksu karnego, każdy, kto urządza lub prowadzi gry hazardowe, bez koncesji podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych, albo karze pozbawienia wolności do lat 3, możliwe jest połączenie obu tych kar.


Natomiast każdy, kto w takim nielegalnym hazardzie uczestniczył podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych

Udostępnij

Dodaj komentarz