Fakty

Żora Korolyov nie żyje! Doszło do nagłej śmierci 34-letniego tancerza.

Żora Korolyov nie żyje! Doszło do nagłej śmierci 34-letniego tancerza.
“Prawdą jest, że dnia 21.12.2021 odszedł człowiek, który kochał całym sercem i którego ja kochałam i kocham najmocniej na świecie”-napisała partnerka ukraińskiego tancerza choreografa i aktora w swoim poście pożegnalnym na Instagramie.

Skąd wiemy i co wiemy

O tej szokującej informacji jako pierwszy poinformował na swoim Facebook’u Paweł Duda, znany jako Czadoman, przyjaciel tancerza.

To ostatnie życzenia, które od Ciebie dostałem. Nie rozumiem, może tam potrzebowali Twojego talentu. Żora Koroyov do zobaczenia po drugiej stronie…

Napisał Czadoman w poście, wraz ze screenem ostatniej rozmowy ze swoim przyjacielem

Jednak chwilę po opublikowaniu post zniknął z oficjalnego konta, na konto prywatne, stąd nikt nie był pewny, co tak naprawdę się dzieje.

Jakiś czas później informacja ta została potwierdzona, przez wpis pożegnalny na Instagramie jego partnerki- Eweliny Bator.

Kim dokładnie był Żora Korolyov?

Żora urodził się 6 października 1987 roku w Odessie. Jego matka była stewardesą, a ojciec zawodowym piłkarzem, mężczyzna jednak nie poszedł w ślady rodziców, można powiedzieć, że był tancerzem już od najmłodszych lat, gdyż swoją przygodę z tańcem zaczął, mając zaledwie 8 lat. Trenował jednocześnie taniec i piłkę nożną i pomimo iż w obu tych dziedzinach był świetny, to swoje życie poświęcił tańcu.

Rok później (w wieku 9 lat) zdobył tytuł mistrza Ukrainy juniorów w stylu latynoamerykańskim, standardowym w kombinacji 10 tańców. W wieku 10 i 11 lat udało mu się obronić ten tytuł.

W 2002 roku zdobył pierwsze miejsce na turnieju Vienna Open i tytuł wicemistrza Niemiec w tańcach standardowych.Rok później przeprowadził się do Polski. Ukończył studia w Warszawskiej Wyższej Szkole Zarządzania i założył Akademię Artystyczną „Arte” Żora Korolyov w Warszawie.

Wraz z Martą Sztobryn zdobył tytuł młodzieżowego Mistrza Polski, po czym reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata. W 2005 roku tańczył z Izabelą Janachowską, z którą dotarł do półfinałów mistrzostw świata, finału Mistrzostw Europy Środkowej i dwukrotnie do finału Mistrzostw Unii Europejskiej.

Większość z nas kojarzyła go z programu “Taniec z Gwizadami”, w którym to wystąpił aż w 3 edycjach, jednak Korolyov pasjonował się również aktorstwem, wystąpił w polskich produkcjach serialowych, takich jak „Tylko Miłość”, „Egzaminie z Życia”, „Niana” czy „Ojciec Mateusz”.

Żora Korolyov był również ojcem 10-letniej córki Soni Sophi.

Przyczyna śmierci

Żadne oficjalne źródła nie potwierdziły jeszcze przyczyny śmierci tancerza. Jeden z popularnych tabloidów ustalił, że przyczyną nagłej śmierci Żory Korolyova było zapalenie mięśnia sercowego oraz że wydarzyło się to podczas przygotowywania choreografii do jednego z koncertów sylwestrowych.

Nie są to jednak oficjalne informacje.

To smutny dzień, nie tylko dla rodziny i bliskich, ale też dla wielu polaków, świat tańca stracił niezwykle utalentowanego, młodego człowieka.

Udostępnij

Dodaj komentarz