Święta

Za 3 dni wigilia a Ty wciąż nie masz prezentów dla bliskich? Mamy coś dla Ciebie!

Za 3 dni wigilia a Ty wciąż nie masz prezentów dla bliskich? Mamy coś dla Ciebie!
Święta to czas dla rodziny, przyjaciół, pysznego jedzenia, ale też i upominków. Nie muszą być duże ani drugie by mogły ucieszyć bliskich. Jednak mimo to wielu z nas wciąż nie wie co kupić drugiej osobie, przez co odkłada tę czynność na ostatni moment. Z pomocą przychodzę ja, z moją propozycją prezentów last minute dla każdego!

1. Świąteczne lampki.

Lampki nie mają ograniczenia wiekowego. Jednym służyć będą jako dodatkowe oświetlenie, innym jako element dekoracyjny a jeszcze innym jako narzędzie do walki ze strachem przed ciemnością. Każdy powód jest dobry, by taką lampkę zakupić i podarować. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór kształtów, kolorów, a nawet typu zasilania. Lampki są na tyle rozpowszechnione, że zakup ich nie powinien nam sprawić większej trudności, obecnie znajdziemy je w większości sklepów.

2. Bomby do kąpieli.

Jeśli jesteśmy pewni, że osoba, którą chcemy obdarować, ma wannę, to będzie to dobry pomysł. Kule do kąpieli to tak naprawdę mieszanka suchych składników kosmetycznych, które musują po zamoczeniu ich w wodzie. Kule do kąpieli przyjmują bajeczne kształty, od klasycznej kuli i cudacznych kształtów wypieków po niesamowicie szczegółową postać z naszej ulubionej bajki.

Podczas doboru bomby do kąpieli warto zwrócić uwagę na:
*wiek użytkownika,
*czy osoba obdarowywana ma jakieś alergie, jeśli nie jesteśmy pewni, to odradzam zakup lub polecam ewentualny zakup bomby hipoalergicznej,
*jakiego efektu będzie oczekiwała osoba po kąpieli z ową bombą. Czy będzie to po prostu ładny zapach, nawilżenie skóry a może duża ilość bąbelków i zmiana koloru wody?

Gdy zwrócimy uwagę na te aspekty, powinno nam się udać, znaleźć odpowiedni rodzaj. Jeśli jednak to zadanie okaże się dla nas za trudne, to jestem pewna, że konsultanci w sklepach chętnie podzielą się swoją wiedzą i dopasują odpowiednią bombę do kąpieli.

3. Zestawy kosmetyków

Wszelkiego rodzaju zestawy kosmetyczne to wręcz klasyka. Nie ma w nich nic oryginalnego, jednak nie oznacza to, że jest to zły prezent. Składają się one zazwyczaj z rzeczy stosowanych na co dzień (ale nie tylko!), z czegoś, co nasz obdarowywany prędzej czy później musiałby sobie kupić. A jednak zawsze jest milej, gdy coś, czego potrzebujemy, akurat znajduje się w naszym domu i że nie musieliśmy wydać na to własnych pieniędzy.

Firmy oferują wiele gotowych zestawów kosmetycznych, jednak jeśli wśród nich nie znajdziemy nic, co by nas interesowało, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy samodzielnie skomponowali taki zestaw.

Jednak aby nie popełnić faux-pas, warto przed zakupem dowiedzieć się, czy osoba, której chcemy sprawić prezent, nie jest na coś uczulona, nie stosuje jakiejś marki np. ze względu na to, że ma produkty testowane na zwierzętach bądź w składzie ma produkty odzwierzęce. Nam sprawdzenie tych informacji zajmie chwilę a może pomóc uniknąć niechcianego produktu.

4. Kubki

Kubki to ten rodzaj przedmiotów, którego w naszym domu nigdy za wiele. Tutaj również mamy duże pole do popisu, gdyż chyba większość sklepów ma w swojej ofercie kubki. Niektóre nawet oferują stworzenie takiego kubka z personalizowanym nadrukiem od ręki. Tak naprawdę wszystko zależy od nas i od tego, jak bardzo znamy osobę obdarowywaną. Możemy postawić na minimalizm, jakiś na napis, zdjęcie, a nawet na dziwaczny kształt naczynia.

Jeśli mówimy o kubkach, to warto do naszego zakupu dodać np. paczkę herbaty, nas nie będzie to dużo kosztować, a zdecydowanie wpłynie na odbiór naszego prezentu, gdyż zamiast samego kubka, stworzyliśmy już zestaw na zimowe popołudnia pod kocykiem.

5. Skarpetki

Wierzcie mi lub nie ale nie ma to jak dobra para skarpet pod choinkę. Ale to nie byle jakich, najlepiej kolorowych w wymyślne wzory i z dobrego materiału! Skarpetki na świąteczny prezent to już mem Internetu, jednak jak bardzo by nie bawił to naprawdę świetny wybór na prezent, szczególnie dla osób młodych, lubiących dodawać wzoru i koloru do swojego życia. Jeśli dobrze poszukamy, to w sklepach znajdziemy także skarpety robiące wielkie wrażenie podczas rozpakowania, ze względu na swój niebanalny sposób zapakowania, zresztą sami zobaczcie:

6. Świeczki i kominki zapachowe

Chyba każdy lubi jak mu ładnie pachnie w pokoju, dlaczego więc nie obdarować kogoś takim zapachem? Świeczki czy też kominki zapachowe to świetny prezent dla każdego. Tutaj znowu mamy do wyboru ogrom zapachów, kolorów i kształtów.

Jednak podczas zakupu takiego prezentu również musimy zwrócić uwagę, czy osoba obdarowywana nie jest uczulona np. na olejek o zapachu lawendy, oraz aby nasza świeca nie składała się z parafiny, gdyż świece parafinowe oddają do atmosfery wiele toksycznych związków takich, jak toluen i benzen, które to są rakotwórcze i mogą powodować zawroty głowy.

7. Gry planszowe

Gry planszowe to prezent, na którym skorzysta nie tylko osoba obdarowywana. W ostatnim czasie wraca ich popularność. Ludziom brakuje przyjemnych form spędzania czasu w domu, a jak wiadomo, planszówki potrafią zająć całe popołudnie świetną zabawą, z racji na swoją łatwą dostępność w sklepach stacjonarnych, zdecydowanie wliczają się jakoś świetny prezent last minute, nie tylko na święta!

(Fot. Robert Coelho)

8. Hobby

Możecie być zdziwieni tą propozycją, bo przecież hobby to nie przedmiot, nie da się go kupić. I tak i nie, gdyż do wykonywania większości hobby potrzebne są przedmioty, które często można znaleźć w sklepach stacjonarnych. I tu już od nas zależy czy kupimy coś, co pomoże rozwinąć obecną pasję osobie obdarowywanej, czy też kupimy jakiś startowy zestaw do czegoś, czego nasza osoba obdarowywana nigdy nie próbowała. Przykładowo może to być płótno, pędzelki i zestaw podstawowych farb akrylowych, jakiś mniejszy zestaw do diamond paintingu, szydełkowania…ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Tak prezentuje się lista propozycji na prezenty last minute, mam nadzieję, że kogoś zainspirowałam i że znajdziecie idealne prezenty dla najbliższych, pomimo uciekającego czasu.

Udostępnij

Dodaj komentarz