ChrzanówFaktyPrawo

Napaść na policjanta w trakcie interwencji

Napaść na policjanta w trakcie interwencji
Policja zatrzymała dwóch sprawców

27 listopada doszło do ataku policjanta, przez dwóch oprawców w jednym z lokali gastronomicznych przy rynku. W sobotę zgłoszenie o awanturujących się klientach otrzymał dyżurny KPP w Chrzanowie. Policjanci od razu pojawili się na miejscu zdarzenia. Natrafili tam na kilka osób, które zachowywały się w sposób agresywny.

Oprócz wulgaryzmów, jakie słyszeli policjanci, doszło do zniewagi mundurowych. Szczególnie dwaj bracia byli najbardziej dokuczliwy. Zaczęli wypowiadać niestosowne słowa oraz kierować groźby do policjantów. W trakcie szarpaniny, która wywiązała się między sprawcami a mundurowymi próbującymi obezwładnić oprawców, jeden z nich uderzył funkcjonariusza policji. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Dwaj bracia byli w wieku 24 i 32 lata.

Sąd Rejonowy za napaść na policjanta w trakcie interwencji skierował wniosek na tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Kara za napaść na policjanta w trakcie pełnienia swoich obowiązków to 10 lat pozbawienia wolności, za nietykalność cielesną do 3 lat.

Udostępnij

Dodaj komentarz