ChrzanówCzas wolnyKultura

Czwarta część kultowego polskiego filmu już na ekranach kin.

Czwarta część kultowego polskiego filmu już na ekranach kin.
Nie ma takiej osoby, która nie kojarzy znakomitych postaci z kultowego polskiego filmu Kogel-Mogel.Aktualnie do kin weszła czwarta część w reżyserii Romana Załuskiego: ,,Koniec świata, czyli kogel-mogel 4”.

Od dzisiaj w chrzanowskim kinie Sztuka można zobaczyć premierę kultowej komedii polskiej, która po latach doczekała się dalszej kontynuacji.

,,Kogel Mogel” jest to film, który bawi i zaskakuje. Każda część filmu to ogromny sukces. Produkcja przyciągnęła prawie 2,5 mln widzów.

Fabuła filmu ,,Kogel Mogel”

Z pewnością komedie są nam potrzebne po to, aby rozśmieszały w codziennym trudzie życia. Akcja filmu rozpoczyna się latem. Katarzyna Solska, która dopiero co zdawała egzaminy na Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, wraca do swojej rodzinnej miejscowości Grabowo. Tam dowiaduje się o swoich zaręczynach, zaaranżowanych przez rodziców. W roli rodziców występują wspaniali aktorzy: Katarzyna Łaniewska oraz Jerzy Turek.

Z początku Kasia nie chce wychodzić za mąż. W momencie, kiedy dostaje wiadomość o tym, że nie dostała się na studia, zgadza się. Wiadomość ta jednak jest błędna. Dzień przed ślubem główna aktora dostaje list z informacją o tym, że została studentką I roku na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Dlatego też postanawia uciec do Warszawy.

Tam dostaje przypadkowo pracę, jako opiekunka do dziecka. Pracuje u swojego profesora, docenta i lektora Wolańskiego. Niestety żona profesora pani Wolańska (Ewa Kasprzyk) podejrzewa ich o romans. Dalsze losy Katarzyny Wolańskiej wiążą się z przypadkowym zdarzeniem. W trakcie jednego ze spotkań studentów w barze gubi swoją torebkę. Zostawia ją przez przypadek na krześle. Wszystkiemu przygląda się młody mężczyzna 28-letni Paweł Zawada.

To on odnajduje właścicielkę zgubionej torebki. Z czasem zaczynają się lepiej poznawać. Katarzyna Solska wprowadza się do kawalerki mężczyzny. W końcu para zakochuje się w sobie i w obecności rodziców zapowiadają ślub.

Główna Obsada

W rolę wspaniałych postaci wcieli się genialni aktorzy:

 • Grażyna Błęcka-Kolska-Katarzyna Solska
 • Ewa Kasprzyk-Barbara Wolańska
 • Zdzisław Wardejn-docent Marian Wolański
 • Katarzyna Łaniewska-solska, matka Kasi
 • Jerzy Turek-Zenon Solski, ojciec Kasi
 • Małgorzata Lorentowicz-Wolańska, babcia Piotrusia
 • Maciej Koterski-Piotruś, syn Wolańskich
 • Dariusz Siatkowski-Paweł Zawada
 • Ferdynand Matysik-Zawada, ojciec Pawła
 • Anna Milewska-Zawadowa, matka Pawła
 • Jerzy Rogalski-Stasiek Kolasa

Poprzednie części to genialny fenomen polskiego kina, który przeszedł do historii. Czwartą część reżyseruje Anna Wieczur, spokojna i bardzo kulturalna osoba. Pojawiają się tutaj nowe postacie m.in. mama Marlenki, którą gra Dorota Stalińska. Czy film również odniesie sukces tak jak i pozostałe części?

O czym opowiada czwarta część?

Każdy film ukazuje rodzinne konflikty. ,,Koniec Świata, czyli Kogel Mogel 4” opowiada przede wszystkim o konfliktach głównych bohaterów: kłótnie Marlenki z jej mamą, mamą Marlenki i jej narzeczonym. Fabuła toczy się więc między młodymi bohaterami Agnieszką i Marcinem. Jest to współczesna opowieść o stosunkach rodzinnych, które zbiegiem lat się zmieniają. Kasia Solska żyje bez ślubu z profesorem Wolańskim. Agnieszka i Marcin, tak samo. Najbardziej na ślubach zależy babci, która jest przywiązana do polskich tradycji. Finałem filmu jest oczywiście wielki ślub.

W dzisiejszych czasach, jesteśmy coraz to bardziej zmęczeni obecną sytuacją. Takie filmy rozbawiają do łez. Zapominamy przy nich na chwilę o otaczającej nas rzeczywistości. ,,Koniec Świata, czyli kogel mogel 4” to zabawna komedia dla wszystkich oraz bardzo dobra propozycja na relaks. Szczegółowy repertuar, znajduje się na stronie kina Sztuka w Chrzanowie:

https://www.moksir.chrzanow.pl/start/kino-sztuka/repertuar/

Udostępnij

Dodaj komentarz