BabiceCzas wolnyKultura

Poczuj klimat świąt na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wygiełzowie.

Poczuj klimat świąt na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wygiełzowie.
Historia Jarmarków Bożonarodzeniowych.

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce mają dość młodą tradycję. Ich specjalistami są przede wszystkim Niemcy. To właśnie w Niemczech pojawiły się pierwsze Jarmarki Bożonarodzeniowe. Zwyczaj ten odbywał się tam od XIV wieku. Jeden z najstarszych Jarmarków organizowany jest w Dreźnie. Nazwa Jarmarku pochodzi od słowa Streizelmark, co znaczy struclowy jarmark, świąteczny jarmark.

Dekorowanie świątecznych pierniczków, świąteczne smakołyki i potrawy to tylko część z atrakcji, jakie przygotowuje dla nas Muzeum.

W tym roku dla gości Muzeum przygotowuje wiele atrakcji. Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się 12 grudnia od godziny 15.00-19.00. W programie zorganizowanym przez organizatorów pojawią się: warsztaty z dekorowania świątecznych pierniczków, warsztaty wykonywania tradycyjnych światów z opłatka i oczywiście wspaniały koncert kolęd i pastorałek. Dzięki temu uda nam się poczuć magię świąt, które zbliżają się wielkimi krokami.

*wstęp bezpłatny. Ze względu na wprowadzone ograniczenia Muzeum prosi o przestrzeganie zasad Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Udostępnij

Dodaj komentarz