ChrzanówImprezy

Hufiec ZHP na Obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Hufiec ZHP na Obchodach Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada 2021 r. od godz. 10:00 w kościele św. Mikołaja i w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji, Hali widowiskowo-Sportowej oraz na Placu 1000-Lecia w Chrzanowie, odbyły się uroczystości organizowane przez Gminę Chrzanów z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w których czynny udział brali członkowie organizacji Związku Harcerstwa Polskiego – ZHP CHRZANÓW.

Niepodległa

Chrzanowski Hufiec ZHP im. dh dr Zdzisława Krawczyńskiego na czele z phm. Januszem Spytem wraz z pwd. Weroniką Lisowską, pwd. Sławomirem Lamentem i 20-osobową grupą młodych harcerzy, jak co roku wspierali obchody Narodowego Święta Niepodległości w Chrzanowie.

W czwartek uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w Kościele św. Mikołaja w Chrzanowie. Prócz wsparcia obchodów przygotowali również taniec „Belgijkę„ który zaprezentowali podczas Pikniku patriotycznego. Jak mówi pwd. Weronika Lisowska : Niektórym harcerze, kojarzą się tylko z siedzeniem w lesie przy ognisku ( śmiech), a my mamy naprawdę, wiele pomysłów na świętną wspólną zabawę. Znamy mnóstwo harcerskich pląsów, które trafiają do nieograniczonej grupy wiekowej.

Służba sobie i innym

W październiku 2021 Chrzanowski Hufiec obchodził swój Jubileusz. Z okazji 100 – lecia powstania drużyn i Hufca ZHP Chrzanów odbył się uroczysty zlot.

ZHP jest Ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem należącym do światowego ruchu skautów . Misją organizacji skierowaną głównie do dzieci i młodzieży jest wsparcie ich rozwoju zgodnie z harcerskimi wartościami tj. wolność, pokój, sprawiedliwość, braterstwo, służba i patriotyzm. Idea bezinteresownej służby wynika z poczucia odpowiedzialności i szacunku wobec kraju , lokalnej społeczności, przyrody jak również całego otaczającego nas świata. ZHP znajduję się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu można przekazywać 1% podatku dochodowego wspierając ich działania oraz podtrzymując tradycję.

Udostępnij

Dodaj komentarz