Fakty

Burmistrz Libiąża Jacek Latka otrzymał groźby pozbawienia życia. Nie jest jedyny.

Burmistrz Libiąża Jacek Latka otrzymał groźby pozbawienia życia. Nie jest jedyny.
We wtorek Jacek Latko pojawił się na komendzie chrzanowskiej policji w celu zgłoszenia, iż otrzymał maila z pogróżkami. Policja od razu wszczęła działania mające na celu ustalenie, kto jest autorem pogróżek.

“Rozpier… ci ten głupi łeb…”

To jedne ze słów, które pojawiły się w wiadomości skierowanej do Burmistrza Libiąża. Napisane zostały w formie maila, który został wysłany na skrzynkę Urzędu Miejskiego w Libiążu w poniedziałek.

Jacek Latko komentuje te słowa krótko:

Nie mam zamiaru się bać, choć pewne obawy na pewno są. Smutne jest to, że są wśród nas ludzie, którzy potrafią zniżyć się do takiego poziomu. Jakim trzeba być człowiekiem, by wysłać takie życzenia, szczególnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Iwona Szelichiewicz z chrzanowskiej policji przyznała, iż prowadzone są czynności, mające na celu ustalenie, kto jest sprawcą korespondencji.

Podobne wiadomości otrzymali inni politycy.

Potwierdzoną informacją jest, że podobne groźby otrzymał również Krzysztof Wolny– Burmistrz Międzychodu oraz Marek Charzewski-Burmistrz Miasta Malborka.

Treści wiadomości są różne, jednak zauważono, że wszystkie pojawiają się po namawianiu mieszkańców do szczepień ze strony polityków.

Burmistrza Marka Charzewskiego, autor maila oskarża o “trucie Polaków”.

Namawiałem do szczepień mieszkańców, promowałem je także na rozmaite sposoby. W urzędzie miasta, średnio co dwa tygodnie, czynny jest mobilny punkt szczepień. Myślę, że te działania spowodowały taką a nie inną reakcję anonimowego autora maila. W tym mailu są wyraźne oskarżenia o to, że prowadzę “doświadczenia genetyczne na mieszkańcach”

mówi burmistrz Malborka “Radiu Gdańsk”.

Krzysztof Wolny natomiast otrzymał groźby pozbawienia życia, od nadawcy o mailu wyjątkowy.badyta@op.pl W treści maila znalazły się słowa:

Krzysztofie Wolny jako harcerz nauczyłem się używać saperki do kopania ale za mordowanie obywateli Polski przy****e ci nią w głowę żebyś już poszedł do piachu, jak będzie trzeba to wezmę łopatę i jeszcze cię zakpię

treść maila napisanego przez nadawcę o nazwie wyjątkowy.badyta@op.pl

Wszelkie przejawy siły pokazują tylko, że druga strona nie ma już argumentów i w tym momencie próbuje w taki sposób działać. Jak przeczytałem tego maila, to byłem w szoku. Nigdy z czymś takim się nie spotkałem, by tego typu reakcja zachodziła. Tym bardziej jestem zdziwiony, że nigdy nikomu nie życzymy nic złego, nawet jeśli mamy inne zdanie, ale działamy dalej, a nie że życzymy komuś coś złego.

Skomentował treść maila Krzysztof Wolny podczas jednego z wywyiadów

Oczywiście oba te przypadki gróźb również zostały zgłoszone na policję. Sprawcę trzeba złapać, gdyż nie wolno dawać przyzwolenia na tego typu działania.

Jak podaje “Radio Gdańsk”, może to być tak zwana wiadomość kaskadowa, czyli wysyłana do dużej liczby odbiorców. Gdyż coraz więcej Burmistrzów miast zaczęło otrzymywać tego typu wiadomości.

Niemniej jednak autor bądź autorzy anonimowych gróźb podchodzą pod art. 190 Kodeksu Karnego, mówiący o tym, że każdy, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Udostępnij

Dodaj komentarz