Imprezy

Odbył się Bożonarodzeniowy Jarmark w Balinie

Odbył się Bożonarodzeniowy Jarmark w Balinie
Długo wyczekiwany pierwszy Baliński Jarmark Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez członków grupy Kreatywny Balin z pomocą sołtysa Michała Kłyka, odbył się zgodnie z planem, 12 grudnia “pod Grzybkiem”. Frekwencja była wzorowa i zadziwiła nawet organizatorów.

Obiecali, że pokażą nam magię świąt i słowa dotrzymali!

Wielkie zaangażowanie społeczności grupy i kilkutygodniowe przygotowania miały swoje odzwierciedlenie na tegorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Balinie.

Uśmiechnięci uczestnicy Jarmarku
(fot. Fanpage na Facebooku Balin)

Jest to co prawda pierwszy tego typu Jarmark, zorganizowany przez mieszkańców Balina, jednak nie dało się tego odczuć na samym wydarzeniu, gdyż wszystko było dobrze przemyślane i dopięte na ostatni guzik.

Atrakcje, które czekały na uczestników Bożonarodzeniowego Jarmarku

Podczas imprezy, uczestnicy mogli wsłuchać się w świąteczne kolęd, zewsząd było słychać podśpiewywania świątecznych melodii.

O rozgrzane brzuchy organizatorzy również zadbali, każdy mógł poczęstować się domowym żurkiem, napić się gorącej kawy, herbaty a, nawet zakupić grzane wino lub piwo.

Baniaki z gorącymi napojami
(fot. Fanpage na Facebooku Balin)

Do dyspozycji uczestników Balińskiego Jarmarku był ogromny Bałwan, z którym wiele osób chętnie robiło sobie zdjęcia.

Bałwan wielkości domu na Balińskim Jararku
(fot. Fanpage na Facebooku Balin)

Jak Jarmark Bożonarodzeniowy to i możliwość kupna świątecznych ozdób, ale nie tylko!

Podczas I Balińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, 17 lokalnych wystawców sprzedawało swoje niepowtarzalne rękodzieła. Cieszyły się one sporym zainteresowaniem. Ale nic dziwnego, gdyż trzeba przyznać, że członkowie grupy Kreatywny Balin są bardzo utalentowani.

Parę stanowisk z wyrobami od lokalnych wystawców
(Zdjęcia ze zbiorów własnych)

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Balinie nie zabrakło dobroci ludzi

Podczas całej imprezy obyła się również licytacja przedmiotów, które zostały przekazane przez różnych darczyńców, między innymi przez członków grupy Kreatywny Balin.

Licytacja dla Lenki
(fot. Fanpage na Facebooku Balin)

Cała kwota, którą udało się uzbierać, a było to aż 7328,55 zł, została przekazana dla Lenki, która potrzebuje pieniędzy na bardzo kosztowne turnusy rehabilitacyjne. Dzięki zaangażowaniu społeczności, dziewczynka znów będzie mogła wybrać się na taki turnus i walczyć o swoją przyszłość.

Podsumowując, impreza się udała, uśmiech nie schodził z twarzy wszystkim uczestnikom Jarmarku. Mieszkańcy Balina pokazali efekt współpracy i zaangażowania z korzyścią dla innych. Mamy nadzieję, że w naszym powiecie odbędzie się więcej imprez tego typu, które zasilą ludzi pozytywną energią.

Udostępnij

Dodaj komentarz