ChrzanówFaktyPowiat chrzanowski

Betlejemskie Światełko dotarło do Chrzanowa.

Betlejemskie Światełko dotarło do Chrzanowa.
Inicjatywa

Historia rozpoczyna się w samym Betlejem, miasto znajdujące się w Autonomii Palestyńskiej. To tutaj właśnie dochodziło do napięć politycznych, konfliktów zbrojnych, a także ataków terrorystycznych.

Co roku harcerki i harcerze ZHP przybywają do Betlejem, aby zobaczyć jak płonie wieczny ogień w Grocie Narodzenia Pańskiego. Od tego płomienia odpala się malutką świeczkę, która niesiona jest przez skautów w niesamowitej sztafecie. Światełko Betlejemskie dociera do krajów z całego świata.

Chwila odpalenia światełka jest niezwykle wyjątkowa. Trzeba tam być, aby poznać emocje i uczucia, które towarzyszą skautom podczas tego zdarzenia.

Dar od harcerzy i harcerek

W trakcie 30-letniej historii Światełko Betlejemskie było zawsze symbolem wzajemnego porozumienia. To znak pokoju dla wszystkich narodów. Tradycja ta dotarła również do Chrzanowa. Reprezentacja Hufca ZHP w Chrzanowie im. dh. dr. Zdzisława Krawczyńskiego przywiozła Światełko Pokoju.

Tym darem harcerki i harcerze pragną obdarować wszystkich, zanosząc lampiony ze Światłem Pokoju do każdej instytucji i placówki w Powiecie Chrzanowskim.

Udostępnij

Dodaj komentarz