Pomagam

Zostań mikołajem dla zwierzaków ze schroniska!

Zostań mikołajem dla zwierzaków ze schroniska!
Już teraz trwa 12 edycja akcji “Mikołajki dla schroniska”. W tym roku w formie zbiórki internetowej. Organizatorzy zbierają środki na dary dla schroniskowych zwierzaków.

Każdy może pomagać

W tym roku cała akcja ma charakter internetowej zbiórki za pomocą serwisu zrzutka.pl. Podczas finału, który ma ma nastąpić 5 grudnia o godzinie 10 uczestnicy przebrani za mikołajów będą mogli wspólnie przekazać dary opiekunom bezdomnych czworonogów.

Zdjęcie z zeszłorocznej edycji
(fot. fp Mikołajki dla schroniska na facebook’u)

Jaki jest cel zbiórki?

Celem zbiórki jest odciążenie osób prowadzących schronisko, które każdego dnia zmagają się z zapewnieniem dobrostanu swoim podopiecznym.

(fot. Mathew Culton)

Karma, środki czystości i higieny a nawet leki to podstawowe rzeczy, na które często brakuje środków przy tak sporej ilości mieszkańców placówki a to nie wszystkie z niezbędnych wydatków, które musi ponieść schronisko.

Zebrane środki pomogą pokryć koszty pomocy weterynaryjnej, opału, naprawy infrastruktury, transportu, drogich leków ratujących życie zwierzakom.

Kim są organizatorzy?

Gdy w 2010 roku pomysł wszedł w życie, w całą akcję zaangażowana była tylko grupka znajomych. Stopniowo w akcję włączało się coraz więcej osób, firm, instytucji, szkół, przedszkoli, a także przedstawicieli służb mundurowych, takich jak Policja czy Państwowa Straż Pożarna.

Ekipa organizatorów akcji
(fot. fp Mikołajki dla schroniska na facebook’u)

Gdzie zostaną dostarczone dary?

Zebrane pieniądze zasilą w darach Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals Oświęcim.

Jak mogę pomóc?

Z racji na obecną sytuację światową, cała akcja w tym roku jest przeprowadzona w formie internetowej zbiórki do której link można znaleźć tutaj. Ponadto planowane są licytacje na Facebook’u akcji z których środki również zostaną przekazane na pomoc schronisku.

Udostępnij

Dodaj komentarz